Alx Hungary Expomed Fuarında

0
122

Macaristan’ın dış ekonomik ilişkilerine katkıda bulunmak, yeni iş fırsatları yaratmak ve Macaristan’ın ticaret hacmini arttırmak amacıyla 2015 yılında “ALX Macar Ticareti Geliştirme Merkezi” olarak kurulan ALX Hungary, 7 Macar firmasının tanıtımının yapıldığı EXPOMED’de bu yıl yer aldı.

22 Mart 2018 tarihinde İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek olan ALX Hungary, medikal cihaz, ekipman ve bilimsel etkinliklerin ve teknolojilerin sergilendiği, Avrasya’nın lider fuarı olan EXPOMED’de  yerini aldı. Fuar, 25 Mart 2018 tarihine kadar kapılarını açık tutacak. Macaristan’ın ekonomisine katkıda bulunmak amacıyla kurulan ALX Hungary, EXPOMED Fuar’ında; Vitecer, Resysten, Medicor, Labtech, Szilikonhaz, Rex-San ve R’Care gibi önemli isimlerin yer aldığı Macar firmalarının temsilciğini yapmakta. ALX Hungary, yerli ve yabancı şirketleri, Macar firmaların Türkiye ve çevre ülkelere olan ürün ve hizmet ihraç potansiyelini keşfetmeye davet etti.

Medikal Sektörün önemli alanında faaliyet gösteren Macar firmaları, Avrasya’nın lider fuarı EXPOMED sayesinde birçok ülke firmaları ile karşılıklı işbirliği fırsatı yaratabilecektir. Nitekim yeni iş fırsatları açısından uluslararası etkinliklere büyük önem veren Macaristan ticaret için ideal bir ülkedir.

Halil ÇANKAYA
o-Staj 2018 AÇAM Stajyeri

Kaynakça:

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.