Anies, Syarikat İslam’dan Destek Görüyor.

0
100

 Endonezya’da Müslüman grup Syarikat İslam, grubun başkanı Anies’i şehri yönetmek için doğru aday olarak gördüğü için, ikinci turda Anies Baswedan ve Sandiaga Uno’yu desteklemeyi önermektedir. Syarikat İslam lideri Hamdan Zoelva’nın Salı günü Anies’le yaptığı görüşmede, Anies’in yakın arkadaşı ve onun yeteneğine aşina olduğunu söyledi.

 Eski Anayasa Mahkemesi başkanı Hamdan, Syarikat İslam karargâhındaki açıklamasında “Anies ve Sandiaga yakın arkadaşlarım. Anies’e seçimlerin Jakarta sakinlerini birleştirmek için kullanılmasını umduğunu “söyledi. Ardından Anies’in, kentteki bölünmeyi önleyebileceğini umduğunu da sözlerine ekledi.

 Anies, grubun desteğinin kampanya ekibinin moralini yükseltmeye yardımcı olacağını ve kente daha iyi liderlik getirmeye hazır olduğunu söyledi.”En önemlisi valiyi değiştirmek değil, politikayı değiştirmektir. Seçimi kazanırsam, marjinalize olmuş sakinler için savaşacağım “dedi. Seçimlerin ikinci turunda iki vali adayı yerini alıyor. Salı günü Anies ve görevdeki küfür iddiaları üzerine yargılanan Vali “Ahok” Tjahaja Purnama ikinci kampanya dönemine girdi.

Betül Cengiz – APAM Stajyer

Editör – Ayşe Enise Muş

Kaynak:

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.