Bahreyn İçin 489 Milyon Dolar Suudi Fonu

0
83

 Suudi hükümeti Bahreyn’deki dört büyük projeyi finanse etmek için 489 milyon dolar vereceğini açıkladı. Dün bu konuda Bahreyn hükümeti ve Suudi Kalkınma Fonu tarafından bir anlaşma imzalandı.

 Maliye Bakanı Şeyh Ahmed bin Muhammed Al Halife ve Suudi Fonu Başkan Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi Yusuf bin Ebrahim Al Bassam anlaşmayı imzaladılar. Törene Elektrik ve Su, Belediye İşleri ve Kent Planlama ve Konut Bakanları da katıldı.

 Mali yardım öncelikle dört büyük projeyi finanse etmektir. Bunlar: Wadi Al Sail ve Galali’de 582 konut inşa etmek için 70 milyon dolarlık konut projesi; dört yol inşa etmek için 284 milyon dolarlık yol projesi; 91 milyon dolarlık elektrik ve su projeleri; ve 44 milyon dolar değerindeki King Abdullah Medical City altyapısı çalışması oluyor.

 İmza, Körfez Kalkınma Programı kapsamında 2,5 milyar dolarlık Suudi hibesinin (Faz III) başlatılmasına işaret ediyor. Şeyh Ahmed bin Muhammed Al Hakife anlaşmayı imzaladıktan sonra bu imza, iki ülkeyi birleştiren güçlü ve tarihi bağların bir ifadesi olduğunu söyledi.

Feyza Nur Atabay – ORTAM Stajyer

Editör – Ayşe Enise Muş

Kaynak:

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.