Bahreyn Rejimi,Şeyh İsa Kasım’a Yönelik Saldırıların Sonucuna Katlanacak Güçte Değil

0
55

İran Meclis Başkanı’nın Uluslararası İşler Özel Yardımcısı Hüseyin Emir Abdullahiyan, Bahreyn rejiminin bu ülkenin tanınmış alimlerinden Şeyh İsa Kasım’a yönelik saldırıların sonucuna katlanacak güçte olmadığını söyledi.
Emir Abdullahiyan, Bahreyn TV kanallarından el’Lolu’ya verdiği demeçte, Şeyh İsa Kasım’ın Bahreyn rejimi tarafından yargılanmasını adalet dışı olarak nitelerken, Bahreyn’de akıllı yöneticilerin Şeyh İsa Kasım’a yönelik her türlü saldırının durmasını tavsiye edecekleri ümidinde olduğunu söyledi.
Bahreyn rejimi bu ülkenin barışçı gösterilerine destek veren Şeyh İsa Kasım’ı, yarın kara para aklama gibi boş ve yalan iddialarla yargılama hedefinde ama bu zamana kadar bu yönde yapılan çabalar, Bahreyn halkının Şeyh İsa Kasım’ın evinin etrafında canlı bir kalkan oluşturmaları ve destek vermelerinden dolayı duruşması bir kaç kez ertelenmek zorunda kaldı.
Bahreyn rejimi geçen yıl Şeyh İsa Kasım’ın vatandaşlığını iptal etmiş ve o tarihten itibaren Şeyh İsa Kasım’ın evinin etrafı halk tarafından çembere alınmış ve Bahreyn rejim güçlerinin girişine ve Şeyh İsa Kasım’a yönelik herhangi taarruzun yapılmasına izin verilmiyor.
Bu arada Bahreyn rejimi askeri güçleri Şeyh İsa Kasım’ın evinin etrafında kontrolleri arttırdı ve ayrıca bu bölgede camilerde cemaat namazının kılınmasına da izin vermiyor.

Ülkü Aslıhan Talay – ORTAM Stajyer

Editör – Ayşe Enise Muş

Kaynak:

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.