‘Balkanların Davos’u 6 Nisan’da

0
70

‘Balkanların Davos’u olarak adlandırılan bu yıl ikincisi düzenlenecek olan ‘Saraybosna İş Forumu’ 6-8 Nisan 2011 tarihleri arasında Bosna-Hersek’te gerçekleşecek. Bosna-Hersek’in başkenti Saraybosna’da düzenlenecek zirvede başta Türkiye olmak üzere dünyanın pek çok ülkesinden katılım gösterecek lider ve yatırımcılardan 150 projenin sunulması bekleniyor.

Bosna International Bank (BBI) Genel Müdürü ve Saraybosna İş Forumu Organizatörü Amer Bukviç, Avro bölgesinde yaşanan ekonomik krize ve Ortadoğu’daki siyasi gelişmelere rağmen umutlu olduklarını ve iş forumuna ev sahipliği yapmanın gururunu taşıdıklarını belirterek konuşmasına organizasyonun gelenekselleşme hedefi doğrultusunda desteklerini esirgemeyen T.C. Başbakanı Recep Tayip Erdoğan ve Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’na teşekkürlerini sunarak devam etti.

Forum sayesinde birbirleriyle buluştukları yatırımcılara, ortak projeleri hayata geçirmek için önemli fırsatlar sunduklarını belirten Bukviç, bölgedeki şirketlerle konsorsiyumlar yaparak, yatırımcıların Balkanlar, Ortadoğu gibi pazarlara açılmalarını ve buraların imkânlarından faydalanmalarını sağlayacaklarını vurguladı. Bu yıl düzenlenecek forumda en az 50 projenin hayata geçmesini hedeflediklerini dile getiren Bukviç, forumun düzenlenmesine Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Telekom ve Çilek Grubu’ndan önemli destekler aldıklarını, bu vesileyle iki ülkenin ekonomik ilişkilerinin gelişeceğini belirtti.

Saraybosna’yı Güneydoğu Avrupa’nın iş ve yatırım merkezi haline getirmeyi hedefleyen foruma bu yıl Türkiye, Sırbistan, Hırvatistan, Makedonya’dan üst düzey lider ve katılımcının yanı sıra Çin, Japonya, ABD, Almanya, Avusturya ve Norveç’inde katılması bekleniyor.

 

(tuicakademi-ntvmsnbc)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.