Büyükelçi Tülin Erkal Kara’dan İlk Resmi Ziyaret

0
61

 Devlet Bakanlığına ilk resmi ziyareti gerçekleştiren T.C Büyükelçisi Kara, Devlet Bakanı Dr. Beycan İlyas ile önümüzdeki dönem de yapılacak çalışmaları ele aldı. Görüşmenin ardından birbirlerine hediye takdim eden Türkiye Büyükelçisi Tülin Erkal Kara ile Devlet Bakanı Beycan İlyas daha sonra basına açıklamalar da bulundu.

 Büyükelçi Tülin Erkal Kara, “Makedonya’da kendi vatandaşlarımızı temsilen kabinede bir bakanımızın olması bizim için gurur verici. Önümüzdeki süreçte de yapacağımız ortak projeleri ele almak için burada kendisiyle bir görüşme gerçekleştirdik” derken;

 Devlet Bakanı Beycan İlyas ise, açıklamasında “Bakanlığımız tarihi anlardan birini yaşamakta. Türkiye Büyükelçimiz bizleri ziyaret etti. Kendilerinin bu ziyareti bizleri memnun etti. Makedonya’da son dönemde yaşanan gelişmeleri birlikte ele aldık. Büyükelçimiz, ayrıca Türkiye Cumhuriyeti’nin özellikle kaderini değiştirecek halk oylaması konusunda bizlere bilgi verdi. Biz de bu konuda Makedonya’daki soydaşlarımızın ve diğer halkların duruşunu kendilerine aktardık” dedi.

Sümeyye Bozdaş – BALKAM Stajyer

Editör – Ayşe Enise Muş

Kaynak:

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here