Cenevre’deki Suriye Görüşmeleri Bir Kez Daha Ertelendi

0
96

 Birleşmiş Milletler (BM), 20 Şubat’ta yapılması planlanan Suriye konulu müzakerelerin 23 Şubat’ta İsviçre’nin Cenevre kentinde başlayacağını bildirdi.

 BM Özel temsilcisi Staffan De Mistura, ocak ayının sonunda yaptığı açıklamada Cenevre’de 8 Şubat’ta yapılması planlanan barış görüşmelerinin 20 Şubat’a ertelendiğini açıklamıştı. BM Suriye Özel Temsilcisi Staffan de Mistura’nın Sözcüsü Yara Sharif, AA muhabirine yaptığı bir açıklamada, 20 Şubat’a kadar müzakerelere katılacak heyetlerin, BM Özel Temsilcisi Staffan de Mistura ve ekibi ile 23 Şubat tarihinde Suriye görüşmelerinin resmi başlangıcından önce ön görüşmeleri yürütmek üzere Cenevre’ye 20 Şubat tarihinde gelmesi beklendiği belirtildi.

 Sharif, De Mistura’nın Suriye barış görüşmeleri için diplomatik faaliyetlerini aktif şekilde sürdürdüğünü aktardı. Sözcü Sharif, 15-16 Şubat’ta Astana’da düzenlenmesi planlanan Suriye görüşmelerine de Mistura’nın katılıp katılmayacağı konusunun netlik kazanmadığını, bu konuda herhangi bir teyitte bulunamayacağını dile getirdi.

Ecem Naz Değirmenci – ORTAM Stajyer

Editör – Ayşe Enise Muş

Kaynak:

  • http://www.suriyehaberajansi.com/cenevredeki-suriye-gorusmeleri-23-subatta-baslayacak-4603h.htm
  • http://www.yonelishaber.com/cenevre-deki-suriye-gorusmeleri-ertelendi-83151hd.html

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.