EULEX’ten Yardım Çağrısı

0
45

Mitrovica’nın kuzey kesiminde, Pazartesi gecesi bilinmeyen kişiler tarafından bir patlayıcı patlatıldığı bildirilmişti.

Maddi hasara yol açan, şans eseri yaralananın olmadığı patlamanın saat 23.10 da Kosovalı Sırp’a ait apartmanın, birinci kattaki apartman dairesinin balkonuna, patlayıcı maddenin atılması sonucu meydana geldiği öğrenildi. Mitroviça’da 2 ay içerisinde meydana gelen 20 bombalı saldırının sonuncusu olduğu söylenmişti.

AB Kosova misyonu The European Union Rule of Law Mission in Kosovo (EULEX)’un, Kosova kuzeyinde son günlerde kaydedilen bombalı saldırıları kınayıp,  bu saldırılarla ilgili bilgisi olanların EULEX’e haber vermeleri çağrısında bulunduğu öğrenildi.

 Son haftalarda Kosova kuzeyinde önemli sayıda patlama ve saldırıların meydana geldiği için Kosova Polisi ve EULEX’un güvenlik önlemlerini ve devriyelerini artırdıkları ve soruşturma başlattıkları belirtildi.

EULEX İcra Polis Şefi Ole Madsen’in, “Bu sorumsuz saldırılar bölgedeki sakinler ve kamu güvenliği için doğrudan bir tehdidi oluşturmaktadır. Saldırılar hukuk üstünlüğünün uygulanmasını zorlaştırmaktadır. Dolayısıyla devam etmemesi amacıyla, bu saldırılarla bilgisi olanların EULEX’e gelip anlatmaları çok önemlidir” şeklinde konuştuğu ifade edildi.

Bu saldırılarla ilgili bilgisi olanların Mitroviça’ya ait EULEX Destek Gücünü aramaları gerektiği bilgisi verildi.

(TUİÇ Akademi, kosovahaber)

Gül MURİÇ

TUİÇ Stajyeri

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.