Filipinler’de 30. Asean Zirvesi Başladı.

0
188

 Filipinler’in Başkenti Manila’da 30. Güneydoğu Asya Ülkeleri Birliği (ASEAN) Zirvesi yoğun güvenlik önlemleri altında başladı. Eyalet ve hükümet başkanları ve bölgedeki diğer önemli yetkililer, 26-28 Nisan tarihleri ​​arasında Güneydoğu Asya Ülkeleri Birliği (ASEAN) Zirvesi ve İlgili Toplantılar Toplantısı için Manila’ya toplandılar.

 Eyalet Konsey Üyesi Aung San Suu Kyi tarafından temsil edilecek olan Myanmar hariç olmak üzere tüm ASEAN üye ülkelerinin başkanları zirveye katıldı. Brunei Sultan Hassanal Bolkiah ve Endonezya Cumhurbaşkanı Joko Widodo büyük olasılıkla tarım, sınır ötesi trafik ve denetim ile deniz şeritlerinin güvenliğini görüşeceklerini bildirildi.

 ASEAN’ın bu yıl diğer tematik öncelikleri şunlardır: insana odaklı ve insan merkezli bir ASEAN, kapsayıcı ve inovasyon temelli büyüme, bölgedeki barış ve istikrar, esneklik ve ASEAN, bölgeselcilik ve küresel oyuncu modeli olma özelliğini taşıyor.

 31. ASEAN Zirvesi 10-14 Kasım tarihleri ​​arasında Pampanga’nın Clark Field kentinde yapılacak. ASEAN üyelerinin yanı sıra Avustralya, Çin, Hindistan, Japonya, Yeni Zelanda, Rusya, Güney Kore ve Amerika Birleşik Devletleri’nden dünya liderleri de katılması bekleniyor.

Şeyma Yarımbaş – APAM Stajyer

Editör – Ayşe Enise Muş

Kaynak:

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.