Forum Gazze

0
54

10544459 10152611340912147 1451249888 nForumGAZZE

 

Filistin Devlet Başkanı Mahmut Abbas, İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres ve Papa Francis’in Vatikan’da düzenlenen Ortadoğu’da Barış İçin Dua Zirvesi’nde birlikte zeytin ağacı dikmelerinin üzerinden 37 gün geçti. Barış görüşmeleri için umutların yeşerebileceği bir adımdan bugüne İsrail-Filistin sorununda gelinen nokta, insan hakları ihlallerini de gündeme getirerek şekilleniyor. Dünya üzerindeki en derinlikli ve tartışmalı çatışma alanlarından biri olan İsrail-Filistin konusunu akademik çerçevede ele almak adına Uluslararası İlişkiler Çalışmaları Derneği tarafından bir forum düzenlenecektir. TUİÇ Yakındoğu Araştırmaları Merkezi ve Yahudilik Çalışmaları Merkezi ortaklığında gerçekleştirilecek olan foruma alanla ilgili akademisyen, araştırmacı, öğrenci ve gazeteciler başta olmak üzere ilgili olan herkes katılabilmektedir.

19 Temmuz 2014 Cumartesi günü saat 15.30’da Yıldız Parkı’nda gerçekleştirilecek olan #ForumGAZZE ’ye akademisyen, araştırmacı, gazeteci ve öğrenci arkadaşları bekliyoruz.

 

Forum Konuları:

 

İnsan hakları bağlamında Gazze

İsrail’in güvenlik politikaları

Tarihsel çerçevede İsrail-Filistin Sorunu

Hamas, El Fetih ve Gazze

Güncel Gelişmeler

Türkiye’nin Güncel Gelişmelerdeki Tutumu ve Rolü

 

Katılım için iletişim:

Enes AÇIKGÖZ

TUİÇ Sekreter

Mail: eacikgoz.tuic@gmail.com

Tel: 0553 313 08 67

Önceki İçerikYeni Sanayileşen Ülkeler
Sonraki İçerikSoykırım (Genocide)
TUİÇ’in Medya Biriminden Sorumlu Başkan Yardımcısı Ramazan Ahmet Aydın Akdeniz Üniversitesi, Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunudur. Arktik Bölge üzerine makaleler yazmış ve konferansta konuşmacı olarak görev almıştır. Aynı zamanda kısa film yarışmalarında yönetmen olarak dereceler elde etmiştir. İyi derecede İngilizce, orta derecede Fransızca ve İtalyanca, başlangıç seviyesinde Rusça bilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.