İngilizlerden Hitler’e İlginç Plan

0
71

İngiltere’de yeni piyasaya çıkacak olan bir kitapta, İngiliz ajanların 2. Dünya Savaşı sırasında Nazi lideri Adolf Hitler’in ‘saldırgan’ davranışlarını köreltmek için yemeklerine kadınlık hormonu östrojen katmayı planladığı anlatılıyor.

“Gizli Silahlar: Teknoloji, Bilim ve 2. Dünya Savaşı’nı Kazanma Yarışı” adlı kitap, yakın zamanda gün ışığına çıkan İngiliz yetkililerin Nazi Almanya’sına yönelik gizli silah planlarını konu alıyor. Kitaba göre Londra yönetimi, Hitler’i ‘uysallaştırmak’ için yemeklerine gizlice kadınlık hormonu katma planının üzerinde uzun zaman çalıştı. 

İngiliz ajanların yaptıkları plan, her ay belirli dönemlerde Hitler’in yemeğine düşük miktarlarda östrojen ekleyecek ajanların rejim içerisine sızarak doğru anı beklemesi olarak belirlenmiş. Zehirlenme tehlikesine karşı yemeklerini her zaman test ettiren bu sayede bu planın suya düşme ihtimalini azaltacağını düşünmüşler. Hitler’e kadın hormonu verilmesinin kitaptaki sadece ilginç taktiklerden bir tanesi olması da dikkat çekici.

 

(tuicakademi // radikal) Erdem PARLAK

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.