İran’ın Dini Lideri Hamaney’den, Trump’a Kinayeli Teşekkür.

0
73

 İran’ın balistik füze denemesinin ardından Trump,”İran’ın ateşle oynadığını” söylemiş ve yeni yaptırımları yürürlüğe sokmuştu.

 İran’ın dini lideri Ayetullah Ali Hamaney, başkent Tahran’da askeri liderlere hitap ederek sert bir dille, İran’ın füze testlerini durdurması yönündeki sözlerine cevap verdi. ABD’nin gerçek yüzünü gösterdiğini vurgulayarak Donald Trump’a teşekkür etti. Hamaney, İranlıları, Trump’a karşılık verme çağrısında bulundu. Hamaney, “Göreve yeni gelen kişiye (Trump) işimizi kolaylaştırdığı için teşekkür ederiz. Bu kişi, ABD’nin siyasi, ekonomik, sosyal ve ahlaki değerlerinin yozlaşmasıyla ilgili 30 küsur yıldır söylediklerimizin doğruluğunu seçim kampanyası döneminde ve sonrasında yaptıklarıyla kanıtladı, ABD’nin gerçek yüzünü gösterdi.” Dedi.

 Trump’ın çoğunluğu Müslüman yedi ülkeye getirdiği vize kısıtlaması nedeniyle ailesiyle birlikte ABD’ye girişine izin verilmeyen 5 yaşındaki bir çocuğa Washington Dulles Havalimanı’nda kelepçe takılmasını hatırlatan Hamaney, “Beş yaşındaki bir çocuğa kelepçe takıyor. Bu, ABD’nin insan hakları gerçeğinin ne olduğunu gösteriyor.” dedi.

Ecem Naz Değirmenci – ORTAM Stajyer

Editör – Ayşe Enise Muş

Kaynak:

  • http://www.aljazeera.com.tr/haber/hamaneyden-trumpa-tesekkur
  • http://www.haberler.com/iran-in-dini-lideri-hamaney-trump-amerika-nin-9239233-haberi/

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.