Kısmi Felç Geçirdi

0
50

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş aniden rahatsızlanarak, Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu hastanesine kaldırıldı.

Gelen bilgilere göre, Denktaş’ın bilincinin açık olduğu ve tomografiye alındığı gelen haberler arasında yer alırken, doktorlarının yaptığı açıklamada Denktaş’ın beyninde pıhtılaşma olduğu ve tıkanıklığın söz konusu olduğunu bildirildi. Ayrıca, Denktaş’ın kısmı felç geçirdiğini ve Lefkoşa Devlet Hastanesi’nden, Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi’ne kaldırıldığı bildirildi.

Yakın Doğu Hastanesi Başhekim Yardımcısı Profesör Dr. Erkan Kaptanoğlu, Kurucu Cumhurbaşkanı Denktaş’ın çekilen tomografi, MR ve diğer tetkiklerinde beyinde bir miktar tıkanıklık tespit edildiğini ve tedavisine başlandığını açıkladı. Ayrıca, Kaptanoğlu, Denktaş’ın sağlık durumu ile ilgili olarak “Şu an beklemekten başka çaremiz yok” dedi.

Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ın oğlu Serdar Denktaş, Kurucu Cumhurbaşkanı Denktaş’ın tetkiklerinin yapıldığını, durumunun ciddi olduğunu ama hayati tehlikesinin bulunmadığını söyledi.

(tuicakademi-ntvmsnbc-CNN)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.