KKTC’de Rumlar Kalan Mülkleri İçin Kira Talep Ediyor

0
55

Daha önce KKTC’deki mallarıyla alakalı tazminat ve iade talep eden Rumlar, taktik değiştirip, bu sefer Türklerin kullandığı mülkler için ilk kez kira istiyorlar. Bu bağlamda Barış Kuvvetleri Komutanlığı’nın Girne’deki orduevi alanı içinde yer alan bir mülk için komutanlığa kira sözleşmesi gönderildi. Ardından Kapalı Maraş bölgesindeki binlerce mülk için kira talep edilmesi gündeme gelecek.

NTV’ye konuşan Türkiye’yi AİHM’de milyonlarca Euro tazminat ödemek zorunda bırakan Loizidu ve Arestis davalarının avukatı Ahilleas Dimitriadis, AİHM’nin  Arestis davasında verdiği karar örnek alınırsa Kapalı Maraş bölgesin için de günde 1 milyon euro kira talep edileceğini söyledi.

Ayrıca Dimitriadis, Dimadis ailesinin Girne’deki orduevi içinde yer alan mülkü için Güvenlik Kuvvetleri Komutanı Tümgeneral Mehmet Daysal’a kira sözleşmesi gönderdiğini açıkladı. Askerin dava süresince Ada’da kalacağını fakat kullandığı süre kadar mülklerin sahiplerine kira ödemek zorunda olduğunu iddia etti.

Mülkiyet meslesinde Türkiye’yi işgalcilikle suçlayan Dimitriadis, “Bu dünyada hiçbirşey bedelsiz değildir bunun da ödenmesi gereken bir faturası vardır” diye konuştu.

(tuicakademi-ntvmsnbc)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.