Konferans Duyurusu: Bosna Hersek Büyükelçisi İstanbul Ticaret Üniversitesinde

0
97

İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde başlatılan “Büyükelçiler Konuşuyor Konferans Serisi”nin ilk etkinliğinde Bosna Hersek Ankara Büyükelçisi Bekir Sadovic Bosna Hersek Türkiye ilişkilerini, Bosna Hersek halkının Türkiye’ye bakışını ve iki ülke arasındaki tarihi bağları anlatacak. Konferans 18 Şubat 2020 Salı günü 14.00’da üniversitenin Sütlüce Kampüsü’nde yapılacak.

İstanbul Ticaret Üniversitesi’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, üniversite çeşitli ülkelerin büyükelçileri ile üniversite öğrencilerini buluşturulacak.

Bu çerçevede Türkiye’de görev yapan büyükelçiler, İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde aylık olarak düzenlenecek halka açık konferanslarda konuşacak.

Aylık olarak planlanan “Büyükelçiler Konuşuyor” etkinliklerinin birincisinde Bosna Hersek Ankara Büyükelçisi Bakir Sadovic bir konferans verecek.

Yarın saat 14.00’da İstanbul Ticaret Üniversitesi Sütlüce Kampüsü Konferans Salonu’nda düzenlenecek etkinlikte, Büyükelçi Sadovic, Bosna Hersek Türkiye ilişkilerini, Bosna Hersek halkının Türkiye’ye bakışını ve iki ülke arasındaki tarihi bağları anlatacak.

Etkinlik dışarıdan gelecek misafirlere de açıktır. Farklı üniversite ve kurumlardan katılmak isteyenler davetlidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.