Kral Salman, Kral Faisal Uluslararası Ödülünü Kazandı

0
70

 Kral Salman, 2017 yılına ilişkin Kral Faysal Uluslararası Ödülünün (KFIP) kazananlara Salı gecesi Prens, üst düzey devlet görevlileri, akademisyenler ve bilim insanları tarafından Al-Faisaliyah Otel’de yapılan bir törenle ödüllerini sundu.

 Kral Faisal Vakfı (KFF) tarafından başlatılan KFIP, beş kategoride bireylerin ve kurumların seçkin eserlerini tanıyor: İslam’a hizmet, İslami araştırmalar, Arapça dil ve edebiyat, tıp ve bilim.

 Her bir kategoride ödül, bir sertifikayla, hatıra 24 ayar altın madalya ve SR750.000 (199.987 $) ‘dan oluşuyor. Amaç, Müslümanları, insanlık uygarlığının her alanına katılmak ve insan bilgisini zenginleştirmek ve insanlığı geliştirmek için ilham vermektir.

 KFIP yönetim kurulu başkanı Prince Khaled Al-Faisal, Kral Salman’a İslam’a olan hizmetinden dolayı bir ödül verdi. Monarch daha sonra ödülleri diğer kategorilerdeki kazananlara sundu.

 İslami çalışmalar için verilen ödül, Lübnan Üniversitesi’nden profesör olan Ridvan Al-Sayyid’e gitti.

 Arapça dil ve edebiyat ödülü, bilim ve teknolojiyi çeviri yoluyla aktarmak, teknik terimleri Araplaştırmak, uzmanlaşmış sözlükler yayınlamak ve Arapça bir talimat dili yapmak için Ürdün Arap Akademisine gitti.

 Osaka Üniversitesi, Japonya’daki immünoloji profesörü Tadamitsu Kishimoto’ya tıp ödülü verildi.

Ecem Naz Değirmenci – ORTAM Stajyer

Editör – Ayşe Enise Muş

Kaynak:

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.