Müslüman Aktivist: İsrail’in Var Olma Hakkını Destekliyorum

0
66

İsrail’de düzenlenen Başkanlık Konferansı’na katılan Kanadalı Müslüman Raheel Raza, The Media Line haber sitesine yaptığı açıklamada İsrail’in var olma hakkını desteklediğini belirterek, kendi ve özgürlük aşığı, liberal, gelişmeye açık bir grup Müslüman adına konuştuğunun altını çizdi.

Dünyada yaşayan milyonlarca Müslüman’ın hepsinin aynı görüşte olamayacağını ifade eden Raza, sadece yaşadığı Kanada’da dünyanın 60 değişik ülkesinden gelme Müslüman inançlı insanlar olduğunu belirtti.

Pakistan doğumlu olan ve her tür terör eylemine İslam adına karşı olması ile dünya kamuoyunda bilinen Raza, aynı zamanda Gelecek ile Yüzleşen Müslümanlar Konseyi adlı grubun da liderliğini yapıyor.

Raza, Media Line muhabirinin ‘Yahudiler ile ilişkiler’ konusunda sorduğu soruya şöyle cevap verdi: “Her zaman dinler arası diyalogun destekçisi oldum. Diyalog ve ilişki her zaman daha fazla anlayış ve tolerans getirir.

İsrail’in var olma hakkını sadece desteklemek ile kalmıyorum, Yahudi olan herkesin benim dostum olduğunu da söyleme ihtiyacı hissediyorum.”

(TUİÇ Akademi, Şalom)

TUİÇ Stajyeri

Melda Vatancı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.