Ortadoğu’da Halk Ayaklanmaları Türkiye’ye Yaradı

0
36

Pazar araştırma şirketlerine göre, bölgedeki gelişmeler nedeniyle Alman turistlerin Mısır’a yönelik tatil rezervasyonları yarı yarıya düşerken, Mısır yerine Türkiye ve İspanya öne çıktı Ortadoğu’daki gelişmelerin Türk turizm sektörüne yaradığı kaydedildi. Mısır’a yönelik tatil rezervasyonları önemli ölçüde azalırken Mısır’ın yerine Türkiye ve İspanya’nın öne çıktığı belirtildi.

İngiliz gazetesi İndependent’in, Mısır ve Tunus’taki gelişmelerin bu ülkelerdeki turizm sektörünü nasıl etkilediğini değerlendirdiği haberinde pazar araştırma şirketlerinin istatistiklerine dikkat çekti. Buna göre, Alman tatilcilerinin Mısır’a yönelik tatil rezervasyonları yarı yarıya azalırken Mısır yerine Türkiye ve İspanya tercih ediliyor.

Bu arada, haberde Mısır havayolu şirketi Egyptair’in, ülkedeki gelişmelerin neden olduğu büyük aksamanın ardından işlerinin yavaş yavaş normale döndüğünü, vatandaşlarına Mısır’a ilişkin seyahat uyarılarında bulunan hükümetlerin ise bunları değiştirmeye başladıklarını söylediğine de dikkat çekildi. Gazete bu çerçevede Norveç, İsviçre, Danimarka ve İngiltere’nin, seyahat uyarılarını hafiflettiklerine de işaret etti.

(tuicakademi, bbc)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.