Pakistan Eğitim Bakanı: Kur’an Eğitimi Bütün Okullarda Zorunlu Olacak

0
58

 Federal Eğitim ve Mesleki Eğitim Bakan Yardımcısı Muhammed Baligh-ur-Rehman, hükümetin tüm kamu ve özel okullarda Kuran eğitiminin zorunlu olduğunu ilan etmeye karar verdiğini ve bu konuda bir yasayı çok yakında parlamentodan çıkaracağını söyledi.

 Cumartesi günü Jamia Salfia Hajiabad’daki yıllık ödül dağıtım törenine hitaben yaptığı konuşmada, federal hükümetin zaten Kuran eğitimini zorunlu kıldığını ve federasyon birimlerinin parlamentoda yakında çıkarılacak olan tasarıyı destekleyeceğine inandığını söyledi.

 Kur’an-ı Kerim okumasının 1.sınıftan 6.sınıfa ve 7.sınıftan orta öğretime zorunlu olacağını ve tercümesiyle kutsal kitap eğitiminin zorunlu olacağını söyledi.

 Baligh-ur-Rehman, Pakistan’ın kalkınma, dayanışma, ilerleme ve refahın gençliğine bağlı olduğunu ve bu bağlamda öğrencilerin bu aziz amacı somutlaştırmada önemli bir rol oynaması gerektiğini söyledi. Hükümet, eğitimin teşvik edilmesi için olağanüstü adımlar attığını ve bunun Pakistan’ı müreffeh bir geleceğe götüreceğini söyledi.

Feyza Nur Atabay – ORTAM Stajyer

Editör – Ayşe enise Muş

Kaynak:

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.