Parti Şefi Yeni Ay Yılında ASEAN Büyükelçileri ile Buluştu

0
90

Vietnam Komünist Partisi Merkez Komitesi Genel Sekreteri Nguyen Phu Trong, 23 Şubat 2018 Cuma günü dokuz ASEAN ülkesinin büyükelçisi ve maslahatgüzarını Hanoi’de ki bir resepsiyonda ağırladı. Vietnam için büyük önem taşıyan bu resepsiyonda; ASEAN diplomatları,Vietnam Partisi, Vietnam Hükümeti ve Vietnamlıları 2017’deki sosyo-ekonomik kalkınmalarından ötürü tebrik ederken bilhassa Vietnam’ı, Da Nang kentindeki APEC Ekonomik Liderler haftasındaki başarılı ev sahipliğinden dolayı tebrik ettiler.

Davete katılan ülke yetkilileri; Vietnam’ın bölgedeki barışa çok büyük katkı sağlayacağını umduklarını söylerlerken, ASEAN’a üye ülkelerin aralarındaki iş birliğinin artmasındaki memnuniyet dile getirilmiştir. Ayrıca, Vietnam’la ekonomik alandaki uzlaşıların sağlanacağını, bölge barışı için dostluk ve iş birliğini artıracak adımların da atılacağını söylediler.

Vietnam’ın 2017’de kazandıklarının, bölgedeki barışa ve kalkınmaya dönük etkilerinin bariz bir şekilde görüldüğü belirtilirken, ekonomik ve toplumsal alandaki kazanımların 2018 yılında da devam edeceklerine inandıklarını açıkladılar.

Son olarak, Singapur’un başkanlığında başlatılan, ‘Esnek ve Yenilikçi ASEAN’ teması, parti şefi tarafından beğenilirken, ASEAN’a üye ülkelerin çabalarıyla, ASEAN’ın önemli gelişmeler kaydedeceği ve ASEAN’ın içinde iş birliğinin ve dayanışmanın geliştirilmeye devam edileceği belirtildi.

Enver Alper DEMİRCİ
o-Staj 2018 APAM Stajyeri

Kaynakça:

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.