“Ulusal Güvenlik Akademisi” Sertifika Programı

0
150

Başta ABD ve İngiltere olmak üzere pek çok Batılı ülkede siyaset, politikacı ve devlet yönetimi arasındaki ilişkiler akademik bir çalışma alanı olarak Yüksek Lisans ve Doktora programlarına konulmakta ve bu alanlarda tüm kamuoyunun bilgi ve anlayışlarının geliştirmesine ihtiyaç bulunmaktadır. Bu tür çalışmalardan en çok yararlanan ise değişik görüş ve çalışmaların ortaya çıkması ile gene ilgili devlet kurumları olmaktadır. Bu nedenle, Beykent Üniversitesi olarak devlet yönetiminin çeşitli konularını bir sertifika programı dahilinde toplayarak doğru bilgilendirme ve akademik çalışmaların önünü açacak entelektüel bir birikim oluşturmayı hedeflemekteyiz.

Söz konusu sertifika programından siyasete ilgi duyan ya da atılmak isteyen kişiler, gazete ve TV yorumcuları gibi medya unsurları, işveren kesimleri ve siyaset ve devlet yönetimi konuları ile yakından ilgili tüm örgütlenmeler de istifade edebilecektir. Bu programın bir hedefi de sağlayacağı potansiyel ve kariyer profiliyle akademik, özel sektör ve devlet organlarının ihtiyacı olan bilimsel alt yapının gelişmesine katkıda bulunmaktır.

İstanbul Aydın Üniversitesi Ortadoğu ve Kafkasya Araştırma Merkezi (ORKAM) tarafından düzenlenen ve 07 Nisan-26 Mayıs 2012 tarihlerinde Florya Yerleşkesi Turuncu Salon’da icra edilecek olan 7 hafta süreli ULUSAL GÜVENLİK AKADEMİSİ Sertifika Programı’nın detayları aşağıdadır.

 

Sertifika programına başvuru;

  • Sertifika programı için her katılımcıdan bir kereye mahsus 400 TL. (KDV Hariç) alınacaktır. 10 kişilik grup halinde başvuranlara ve İstanbul Aydın Üniversitesi mensuplarına % 50 indirim yapılacaktır.
  • Başvurular aşağıda belirtilen temas noktasına elektronik olarak veya faks yolu ile başvuru formu doldurularak yapılacaktır.
  • Ödemeyi kendi adınıza yapınız ve ”Ulusal Güvenlik Sertifika Programı” diye program adını belirtiniz.
  • Ek’te bulunan başvuru formunu doldurarak, mail ya da fax yolu ile merkezimize ulaştırınız.

 

İletişim:

Yrd. Doç. Dr. Sait Yılmaz

0212 444 1448’den 1219

Mobil Tel: 0537 831 16 44

Fax No: 0212 425 57 59

Web Sitesi: http://orkam.aydin.edu.tr/

E-mail: saityilmaz@aydin.edu.tr

Adres: İstanbul Aydın Üniversitesi Florya Yerleşkesi Turuncu Salon (Beşyol Mah.Inönü Cad.No: 38, Sefaköy-Küçükçekmece / İSTANBUL)

Not: Ödemelerin üniversitenin aşağıda belirtilen banka hesap numaralarına yapılacak, program başlamadan önce ödemeleri tamamlamak üzere için iki taksit halinde ödeme yapılabilecektir.

 

Ayrıntılar için 21.YY Türkiye Enstitüsü sitesini tıklayınız…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.