Rus Polisine Yahuda Benzetmesi

0
64

Görev sırasında pazar işçilerinin saldırısına uğrayan polise, görev arkadaşlarının yeteri kadar destek vermemesi üzerine Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, olayda etkisiz kalan polisleri Hz. İsa’ya ihanet eden ve karşılığında 30 gümüş alan Yahuda İskoryat’a benzetti.

 

Geçtiğimiz hafta Matveyevskiy pazarında saklandığı tespit edilen zanlıyı yakalamak için gelen ve Kafkasya kökenli pazar çalışanlarının saldırısına uğrayan bir polis ağır yaralanarak hastaneye kaldırılmıştı. Olayların ardından binlerce kaçak işçi Moskova genelinde büyük çapta operasyon başlatan güvenlik güçleri tarafından gözaltına alındı.

Saldırıya uğrayan polise yeteri kadar destek sağlamayan olay yerindeki polisleri ağır dille eleştiren Putin: “Galiba polisler bu davranışları karşılığında pazar işçilerinden 30 gümüş alıyorlar” sözüyle Hz. İsa’ya ihanet eden ve 30 gümüş alan Yahuda İskoryat’u hatırlattı.

İlgili üst düzey polisler görevden alınırken olay esnasında etkisiz kalan güvenli güçleri hakkında da soruşturma başlatıldı.

(TUİÇ Akademi, CİHAN)

Tuğba İnci

TUİÇ Stajyeri

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.