Seçim Günü İkizleri Barack ve Mitt

0
60

 Kenya’da yaşayan bir anne, yeni doğan ikizlerine ABD’nin ikinci kez başbakanı seçilen Barack ve Cumhuriyetçi rakibi Mitt adlarını koydu.

 Obama’nın köyü yakınlarında doğum yapan Millicent Owuor, seçim gününü hatırlatması adına ikizlerine Barack ve Mitt adlarını seçtiğini belirtiyor.

 Obama’nın zaferi bazı Afrika ülkelerinde coşkuyla kutlandı. Kenya’nın Kogelo köyünde zafere yönelik etkinlikler düzenlendi. Köy sakinleri şarkılarla ve danslarla bu zaferi taçlandırdılar. Bunun yanında Obama diğer ülkelerden de destek gördü. Arap Birliği Genel Sekreteri Amr Musa,  Arap ve Müslüman halkların büyük bir kısmının Barack Obama’yı desteklediğini belirterek, seçimlerdeki başarısını kutladı.

 ABD başbakanının babası ve üvey annesi Sarah Obama, Kenya doğumlu olup, halen Kenya’nın güneybatısındaki Kogelo köyünde yaşıyorlar. Yaşı 90’ yaklaşmış olan Sarah Obama, Barack elde ettiği zafer için;”Kazanmasının sebebi, Tanrı’nın bu zaferi ona vermiş olmasıdır. İkincisi, herkesi sevmeyi biliyor, bölünmeyi bilmiyor. İşte bu yüzden kazandı.”yorumunda bulundu.

(TUİÇ Akademi, BBC news, Dünya haberleri)

Kübra YURTOĞLU

TUİÇ Stajyeri

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.