Serbest Kürsüye Merhaba!

0
140

Bildiğiniz gibi TUİÇ Derneği sivil inisiyatif temelli öğrenci hareketi olarak, politika yapım süreçlerine etki edebilmeyi, ülke ve dünya gündemine dair söz söylemeyi hedefleyen, objektif, non partisan bir yapılanmadır. Birçok farklı aidiyetlere, değerlere ve görüşlere sahip gönüllülerden oluşan TUİÇ, Türkiye’nin çoğulcu yapısının korunmasını, farklılıklarının özgür ve adil bir ortamda kendilerini ifade etmelerini, insan hakları ve demokratik dönüşüm değerlerini benimseyen bir dernektir.

 

TUİÇ Akademi Sitemizde yayınlanacak olan Serbest Kürsü Röportajları köşesinde, Türkiye’deki etnisite, dinsel, dilsel, kültürel, mezhepsel, düşünsel, cinsel farklılıkların daha görünür olması, seslerinin duyulur olması, sorunlarının gündeme gelmesi, tartışılıp çözüm üretilmesi adına bir dizi röportaj yapmayı amaçlıyoruz. Herkes eşit herkes farklı şiarıyla değerlerini ortaya koymuş olan TUİÇ Derneği olarak bu röportajların yapılacağı kişilerin belirlenmesinin üzerinde özenle durmaktayız. Hedeflediğimiz şey asıl olarak, bu sorunların görünür olmasına ve çözüm üretilmesine katkıda bulunabilmek.

Derdi olanın derdiyle hemhal olup, derdi olana dokunup, işittiğimiz bin ah’ı da başkalarıyla pay etmek istedik. Buyurun payınıza düşeni almaya.

Çiğdem KAPAN

TUİÇ Organizasyonlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.