Suriye’de Halka Uyarı – Chavez, “Sırada Suriye Var”

0
35

Suriye’de radyo ve televizyon kanallarında, “cuma namazından sonra silahlı provokatörlerin halka ateş açabileceği” uyarısında bulunuluyor.

Yapılan çağrılarda halktan dikkatli omlarını ve şüpheli gördükleri her olayı güvenlik güçlerine bildirilmesini isteniyor. Dera kentinde başlayan olayların ardından, şüpheli durumların bildirilmesi için oluşturulan ihbar hatlarının numaraları radyo ve televizyonlarda sık sık yayınlanıyor.

Ayrıca, Türkiye’nin Şam Büyükelçiliği de internet sitesinde yayımladığı duyuruda, ülkede bulunan Türklerin pasaportlarını sürekli yanlarında taşımaları ve gerekli hallerde göstermelerini tavsiye etti. 

Chavez’den Açıklama, “Sırada Suriye Var”

Venezüella Devlet başkanı Hugo Chavez Libya’dan sonra “Emperyalist güçlerin Suriye’ye saldıracaklarını” iddia etti.Libya’ya askeri müdahaleyi “Libya halkına karşı emperyalist saldırı” olarak niteleyen Chavez, “Şimdi de emperyalist güçler başka halklara karşı ve nitekim Suriye halkına karşı saldırı hazırlığı içinde” diye konuştu.

Latin Amerika gezisinin Bolivya durağında konuşan Chavez, “emperyalist güçlerin”, bütün ahlaki, siyasi, uluslararası hukuk değerlerini hiçe sayarak ve sağduyuyu da bir kenara iterek, dünyadaki bütün halklara saldırdığını savundu.

Chavez yaptığı açıklamada, “Yabancı güçler, nasıl ki Bolivya’nın, Venezüella’nın yeraltı zenginliklerini ele geçirmek istiyorlarsa, aynı nedenlerden dolayı da şu an Libya’ya saldırıyorlar” dedi.

(tuicakademi-ntvmsnbc)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.