TUİÇ Dış İlişkiler Birimi Staj Başvuruları Başladı!

0
564

TUİÇ’in uluslararasılaşma hedefi doğrultusunda önemli bir rol üstlenen dış ilişkiler birimi yurt dışındaki sivil toplum kuruluşları ve üniversitelerle diyalog ve işbirliğinin artırılması ve bu doğrultuda projeler üretilmesi için çalışır.

Öte yandan birim; Türkiye üzerine politik, ekonomik ve sosyolojik analizler ve Türkiye Dış Politikası odaklı yayın yapacağımız İngilizce yayın organımızda editör ve muhabir olarak görev yapacak insan kaynağını sağlar.

Basın ve medya çalışmalarına ilgili, akademiyi salt üniversite yaşamıyla sınırlı görmeyip sivil toplumda da aktif rol almak isteyen, Avrupa Birliği projeleri ile ilgilenen, araştırmak ve öğrenmekten keyif alan ve süreç sonunda çalıştığı alanda uzmanlaşmayı hedefleyen adayların başvurularını bekliyoruz.

Üniversitelerin Uluslararası İlişkiler, Siyaset Bilimi, İletişim, Sosyoloji, İktisat, Felsefe, Tarih, Mütercim Tercümanlık, İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümleri başta olmak üzere sosyal bilimler alanında eğitim gören lisans ve yüksek lisans öğrencileri programa başvurabilirler.

Adayların iyi derecede İngilizce bilmeleri beklenmektedir ancak kabul kriterimiz başvurulan alana hakim olunmasından ziyade öğrenmeye istekli olunmasıdır zira TUİÇ staj programları alana hakim insanlar yetiştirmek üzere adayların yeteneklerini geliştirmeye yöneliktir.

Staj dönemi: 15 Mart- 1 Haziran


TUİÇ’te staja dâhil edilen kişiler hafta içi saat 10:00 ile 17:00 arası ve cumartesi günleri ise saat 12:00 ile 17:00 arasında ofiste bulunmalıdır. Staj devam zorunluluğu haftada 2 gündür.

Son Başvuru Tarihi: 9 Mart 2014

Başvuru formu için tıklayınız…


İletişim:

Seren Selvin Korkmaz

TUİÇ Dış İlişkilerden Sorumlu Başkan Yardımcısı

E-posta: selvin.korkmaz@gmail.com

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.