‘Türkiye’de Uluslararası İlişkilerci Olmak’ Kitabı Çıktı

0
575

Türkiye’nin önde gelen akademisyenlerin görüşleriyle ve uluslararası ilişkiler bölümlerinde okuyan üniversite öğrencilerinin katkılarıyla hazırlanan “Türkiye’de Uluslararası İlişkilerci Olmak” adlı kitap raflarda yerini aldı.

Türkiye Uluslararası İlişkiler Çalışma Derneği (TUİÇ) bünyesinde aktif bir şekilde faaliyet gösteren üniversite öğrencileri, dış politika ve uluslararası ilişkiler alanında uzman 14 önemli akademisyenin görüşlerinden yararlanarak  “Türkiye’de Uluslararası İlişkilerci Olmak” adlı  önemli  bir çalışmaya imza attı. Prof. Dr. İbrahim Kalın, Prof.  Dr. Sedat Laçiner, Prof. Dr. Beril Dedeoğlu ve Prof. Dr. Tayyar Arı gibi alanlarında uzman ve deneyimli 14 akademisyenin görüşlerine yer verilen kitapta Türkiye’de uluslararası ilişkilerci olmanın artı ve eksilerine yer veriliyor. Türkiye’de üniversitelerin uluslararası ilişkiler bölümlerini okuyan ve okuyacak olan öğrencilere rehber niteliği taşıyan kitabın hedef kitlesinde ise yine  üniversite öğrencileri yer alıyor.

Türkiye Uluslararası İlişkiler Çalışmaları Derneği (TUİÇ) bünyesinde hazırlanan “Türkiye’de Uluslararası İlişkilerci Olmak” adlı kitap TUİÇ Başkanı Burak YALIM,  İlknur YANTUNA ve Eda KILIÇ editörlüğünde hazırlanarak, tüm dernek üyelerinin katkılarıyla Yeni Yüzyıl Yayınları’ndan çıktı. Kitabın üniversite öğrencilerini tarafından büyük bir ilgiyle karşılandığını belirten TUİÇ Dernek Başkanı Burak YALIM “Bu kitap uluslararası ilişkiler bölümlerinde okuyan ve okuyacak olan öğrenciler için pusula işlevi görecek.”  dedi. Üniversitelerin uluslararası ilişkiler bölümlerinde okuyan öğrencilerin  ‘gelecek sorununa’ yer verilen  kitapta  uluslararası ilişkilercilerin yaşadığı ‘kimlik problemi’ ne dikkat çekerek cevap arıyor.

“Türkiye’de Uluslararası İlişkilerci Olmak” adlı kitapta görüşlerine yer verilen akademisyenlerin isimleri ise şu şekilde sıralanıyor;

Prof. Dr. İbrahim KALIN, Prof. Dr. Beril DEDEOĞLU, Doç. Dr. Gün KUT, Prof. Dr. Sedat LAÇİNER, Doç. Dr. Veysel AYHAN, Doç. Dr. Selim Savaş GENÇ, Doç. Dr. Bekir GÜNAY, Doç. Dr. Atilla SANDIKLI, Prof. Dr. Erol KURUBAŞ, Prof. Dr. Tayyar ARI, Prof. Dr. Yücel ACER, Prof. Dr. E. Fuat KEYMAN, Prof. Dr. Kamer KASIM, Doç.Dr. Mehmet HASGÜLER.

“Türkiye’de Uluslararası İlişkilerci Olmak” adlı kitap İnkılap, Remzi, Alkım, D&R, Dost kitap ve İnsan Yayınları başta olmak üzere birçok  kitabevinde satışa sunulmuştur. Aynı zamanda internet ortamında İdefix, Kitap Yurdu, Kitap Denizi gibi benzer kitap satış siteleri üzerinden kitabı temin etmek mümkün.

TUİÇ Ailesi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.