Uruguay Başkan Yardımcısı Lucia Topolansky, Raúl Castro’ya Selam Gönderdi.

0
99

Uruguaylı Başkan Yardımcısı Lucia Topolansky, diplomatik bir kaynaktan yapılan açıklamaya göre, Küba Devlet Başkanı Raúl Castro ve Ulusal Halkın Güç Meclisi Başkanı Esteban Lazo’ya sıcak bir selam gönderdi.

Küba’nın Uruguay Büyükelçisi Hector Fraginals ile iki saatten fazla bir görüşme gerçekleştiren Topolansky, Jose Marti’yi (Küba bağımsızlık mücadelesinin öncüsü, şair ve yazardır.) 1887’de Uruguay konsolosu seçildiğinde ana teşvikçilerden biri olarak gören iki ülke arasındaki uzun ve tarihi bağları vurguladı.

Genel Kurulun (Parlamento) genel başkanı Topolansky, sağlık sektöründe Küba işbirliğine övgüde bulunarak, son yıllarda Operacion Milagro Projesi sayesinde en yoksul kesimden 75 binden fazla Uruguay’lıyı iş sahibi yapmıştı. Yapılan bu işbirliği için Küba’ya övgüde bulundu. Ayrıca, Uruguay’lı personelin ortopedi alanında çalışması ve eğitimi konusunda Kübalı teknisyenler tarafından verilen desteğe de övgüde bulundu. Fraginals, Uruguay ve Küba’yı bir araya getiren güçlü bağları vurgularken, gelecekte bu bağların daha da güçleneceğini belirtti. Kaynaklar; Topolansky ile Parlamentoda yapılan görüşmede, Fraginals’ın, Küba’da devam eden ana çalışmaları hakkında ayrıntılar verdiğini söyledi.

Sinem DAY
o-Staj 2018 LATAM Stajyeri

Kaynakça:

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.