Yönetim Kurulu

Burak Yalım – Yönetim Kurulu Başkanı
TUİÇ’in Kurucu Başkanlığını yapan Burak Yalım, Sivil Toplum faaliyetlerine ilk ve orta öğrenim yıllarında başladı ve lisans eğitimini gerçekleştirdiği Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nde Uluslararası İlişkiler Topluluğu Başkanlığı görevini yürüttü. Uluslararası İlişkiler’de Kariyer, Kişisel Gelişim ve Balkanlar başta olmak üzere bir çok konuda konferans ve seminerler gerçekleştirmiştir.
İyi derecede İngilizce ve başlangıç düzeyinde Boşnakça bilmektedir.

Merve YAZICI – Araştırma Merkezleri Direktörü
Marmara Üniversitesi, ‘Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler’ mezunu olan Merve Yazıcı, Dokuz Eylül Üniversitesi ‘Uluslararası İlişkiler’ programında yüksek lisansa devam etmektedir. Siber güvenlik konusuyla ilgilenip bu alanda çeşitli makale ve çevirilerinin yanısıra ufak bir özel sektör deneyimi bulunup; ek olarak Ortadoğu ve anlaşmazlık çözümleri konularına ilgi duymaktadır.

Ersin Kopuz – Üniversite Temsilcilikleri Direktörü
Kocaeli Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi öğrenimini sürdürmektedir. Kocaeli Üniversitesi Siyasal Bilimler Kulübü Başkan Yardımcılığı görevinde ve TUİÇ Kocaeli temsilciliğinde çeşitli faaliyetlerde bulunmuştur. Siyaset Felsefesi ve Siyasi Tarih alanlarına ilgi duymaktadır. İyi seviyede İngilizce bilmektedir.