Yunanistan’dan Türkiye Sınırına 7 Bin Asker

0
64

Yunanistan’da siyasetçilerin pervasız açıklamaları devam ediyor. Büyük bir ekonomik kriz içindeki ülkede iktidarı oluşturan koalisyon üyeleri kendilerini sağlama almak için Türkiye’ye karşı ciddiyetten uzak açıklamalar yapıyor. Kardak adalarına şov yapmak için gitmeye çalışıp Türk savaş gemisini görünce uzaktan çiçek atmakla yetinen Yunan Savunma Bakanı  Panos Kammenos her geçen gün artan sertlikle konuşuyor.

Ege’de askeri tatbikat yapan Yunan askerlerine seslenen Yunan Savunma Bakanı, Türkiye’den ‘tahrik eden düşman’ diye söz etti. Kammenos, Ege’deki Yunan adalarına ek 3500 asker gönderdiğini, Türkiye ile Meriç Nehri’nin çizdiği kara sınırına da gelecek günlerde ek 3500 asker göndereceğini duyurdu.

Kammenos, son zamanlarda Türk savaş gemilerinin Yunan deniz sahasını ihlâl eylemlerini yüzde 450 oranında, Türk savaş uçaklarının Yunan hava sahasını ihlâl eylemlerinin ise yüzde 48 oranında arttığı söyledi.

Yunan savaş uçaklarının Türk savaş uçaklarını püskürtürken ölümcül kaza tehlikeleriyle karşı karşıya kaldığını söyleyen Bakan Kammenos, koruduğumuz sınırlar yalnız Yunan egemenlik sınırları değil, aynı zamanda Avrupa Birliği’nin egemenlik sınırlarıdır. Biz bu nedenle her bir ihlal olayını hem AB’ne hem de NATO’ya anında bildiriyoruz dedi.

Gözde Nur Meral
o-Staj 2018 AÇAM Stajyeri

Kaynakça:

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.