Arap Birliği’nden Suriye’ye Yeni Öneri

Arap Birliği, Suriye’nin uluslararası gözlemci gönderilmesiyle ilgili protokolü imzalaması halinde, bu ülkeye uyguladığı ekonomik yaptırımları kaldıracağını açıkladı.

Arap Birliği Genel Sekreteri Nebil El Arabi’nin Suriye’nin “gözlemcileri kabul etmeye hazırız” mektubuna cevap verdi.

Champress adlı internet sitesinde yer alan habere göre, bugün Irak’ın başkenti Bağdat’a yapacağı ziyaret öncesinde bir açıklama yapan El Arabi, Velid Muallim’e bir mektup gönderdiğini ve mektubun, Suriye’nin son olarak gönderdiği mektuba bir karşılık niteliği taşıdığını belirtti.

Suriye’ye uygulanan ekonomik yaptırımların geçici olduğunu ve Suriye’nin ülkeye gözlemci gönderilmesiyle ilgili protokolü imzalaması halinde kaldırılacağını ifade eden El Arabi, bu kararın bazı Arap dışişleri bakanlarıyla yaptığı görüşmeler sonrasında alındığını kaydetti.  

Çatışmalar Devam Ediyor

Champress internet sitesi bunun yanı sıra, Humus Milli Hastahanesi morgunda bulunan ceset saysının şu an için 41 olduğunu duyurdu. Adli tıp yetkililerine dayandırılan habere göre, cesetlerin bazılarının kimliklerinin bilinmediği belirtildi.

Özellikle son dönemde Humus kentinde, adam kaçırma ve işkenceyle öldürme olaylarının çoğaldığı kaydediliyor. Suriyeli eylemcilerin Bab Amro bölgesinde yönetim karşıtı gösteri düzenlediklerini ve gösterilerin havaya uçurulan petrol boru hattına yakın olduğunu ifade ediyor.

Öte yandan El Cezire televizyonu, Suriyeli eylemcilerin Bab Amro bölgesinde yönetim karşıtı gösteri düzenlediklerini ve gösterilerin havaya uçurulan petrol boru hattına yakın olduğunu ifade ediyor.

 

(tuicakademi-ntvmsnbc)

Sosyal Medyada Paylaş

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Tarih:

Beğenebileceğinizi Düşündük
Yazılar

Trump Saldırısı Üzerine Robert Lieberman’la Söyleşi

Trump Saldırısı Eski ABD Başkanı Donald Trump’a 13 Temmuz'da...

NATO’nun Dünya İçin Anlamı

75 Yıl Sonra, İttifak Hâlâ Vazgeçilmez -  3 Temmuz'da...

Trump’ın Dönüşü Avrupa’yı Nasıl Dönüştürebilir?

Washington'un kucaklaması olmadan, kıta anarşik ve liberal olmayan bir...

Türk Dış Politikasında Teori İhtiyacı

T.C. Dışişleri Bakanlığı Stratejik Araştırmalar Merkezi tarafından Nisan 2024'te...