Başbakan Erdoğan ve Eşinin Avrupa Turnesi

0
90

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa Komisyonu Başkanı Jose Manuel Barroso’nun davetlisi olarak Brüksel’e gidecek.

Sponsorlu

Başbakan Erdoğan, 1–5 Mart tarihleri arasında Hannover’da düzenlenecek olan CeBIT Fuarı’na katılmak için 27 Şubat tarihinde Almanya’ya gidecek. Erdoğan, Almanya’da ilk olarak 27 Şubat tarihinde Düsseldorf şehrinde Avrupalı Türklerle buluşacak. Burada gurbetçilere seslenecek olan Erdoğan’ın, program kapsamında Almanya Başbakanı Merkel’le de bir araya gelmesi bekleniyor. Fuarın açılışına katıldıktan sonra Erdoğan, Belçika’nın başkenti Brüksel’e geçecek.

Brüksel’de Avrupa Komisyonu Başkanı Barrosa ile bir araya gelecek olan Erdoğan, daha sonra Türkiye’nin AB Daimi Temsilciliği’nin binasının açılışını yapacak. Erdoğan’ın, Barosso ile görüşmesinde Türkiye -AB ilişkilerinin ele alınması bekleniyor.

Öte yandan Crans Montana Forumu Devlet ve Hükümet Başkanları Eşleri Beşinci Yıllık Toplantısı’na katılmak üzere Belçika’nın başkenti Brüksel’e giden Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Sağlık ve Tüketici Politikasından Sorumlu Avrupa Komisyonu Üyesi John Dalli ile bir araya geldi. Avrupa Komisyon binasında gerçekleşen görüşmede Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış da hazır bulundu. Emine Erdoğan ve Egemen Bağış akşam saatlerinde ise Unesco Genel Direktörü Irina Bokova ile bir araya gelecek.

(tuicakademi, cha)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here