Dubai, Düşük Gelirli İşçiler İçin Ev İnşa Ediyor

0
85

 Şeyh Hamdan bin Muhammed Pazar günü yeni düşük gelirli konut politikasını onayladı. Dubai, yeni bir politikaya göre kentteki düşük gelirli çalışanlar için konutlar oluşturacak. Politika, Dubai’deki stratejik sektörlerde düşük gelirli insanları gurbetçiler ve işçiler de dahil olmak üzere Emirlikliler ve Emirlikli- olmayan kişiler olarak sınıflandıracak.

 Toplantıda Şeyh Hamdan’ın önündeki iki ana programdan birincisi, düşük gelirli ailelere konut birimleri sağlamak için emlak geliştiricileriyle işbirliği yapmayı, ikincisi ise Dubai’deki bazı eski alanları yenilemeyi amaçlıyor.

 Ayrıca, Şeyh Sosyal Sorumluluk Çalışma Takımı’nın kurulması direktifini verdi. Bir grup işadamlarını ve ilgili kamu kurumlarını içerecek olan ekibin oluşturulması, Dubai’deki her türlü topluluk çalışmalarını koordine etmeyi ve ilerletmeyi, sosyal ihtiyaç ve kategorileri gözetmeyi ve ülkenin şehitlerine yönelik girişim ve programları adamayı hedefliyor.

 Şeyh Hamdan, gönüllü programların ve sosyal sorumluluk girişimlerinin her zaman Dubai hükümeti için bir öncelik olduğunu belirtti. “Onlara ve ailelerine iyi yaşantıları sağlayarak toplumun her kesimine mutluluğu yaymak konusunda hepimizin paylaştığı bir sorumluluğumuz var.” dedi.

Sponsorlu

 Toplantı sırasında, konsey, sosyal kalkınmayı, gönüllü çalışmayı ve Dubai sakinlerine verilen hizmetleri iyileştirmeyi amaçlayan bir dizi girişim ve politikayı onayladı. Konsey ayrıca kişilerin Dubai’nin her alanda rönesans ve gelişimi için sağlam bir zemin oluşturması çağrısında bulundu.

Feyza Nur Atabay – ORTAM Stajyer

Editör – Ayşe Enise Muş

Kaynak:

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here