Filistinli Kadınlardan Suriye’ye Destek

0
58

Gazze’de, Dünya Kadınlar Günü’nü kutlamak için Meçhul Asker Anıtı önünde toplanan Filistinli kadınlar, Suriye’de yaşanan olaylara ve Suriyeli kadınların durumuna dikkat çekti.

Kadınlar Günü kutlamalarında buluşan kadınlar, Suriye’de ve ülkelerinde kadınlara yönelik şiddetin son bulmasını istediler. Göstericilerden Um Talal Ebu Şalluf, Arap ülkelerindeki kadınlara destek amaçlı toplandıklarını belirterek, “Suriye’de baskı altında bulunan kadınlara desteğimizi sunuyoruz. Bütün Arap ülkelerine bizimle birlikte olmaları ve bize yardım etmeleri için sesleniyoruz. Bütün Suriyeli kadınlara, şiddete karşı zafer diliyoruz” dedi. Bir diğer gösterici Thuriya Guga da, Suriyeli kadınlara özgürlük isteyerek, “Kendilerine karşı yapılan saldırılara karşı cesur olmalılar” diye konuştu.

Sponsorlu

Esad Rejimine Kınama Kararı

Suriye’de Esad’ın muhaliflerini kanlı bir biçimde bastırması, dünyanın dört bir yanından kınama ve uyarılara sebep oluyor. Bugün bir kınama kararı da UNESCO’nun Teamüller ve Tavsiyeler Komitesi’nin Yönetim Kurulu’ndan çıktı.8’e karşı 35 oyla kabul edilen kararın, yönetim kurulu heyetinin yarınki genel oturumunda da onaylanması gerekiyor.

Suriye’nin komiteye üyeliğiyle ilgili karar almayan komite, bünyesinde çok sayıda insan hakları bileşenini barındırıyor.

 

F. Kübra TEKE

UİÇ Stajyeri

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here