Gennadiy Zyuganov’dan Başkanlık Hamlesi

0

Rusya ana muhalefet partisi lideri Gennadiy Zyuganov 4 Mart 2012’de yapılacak devlet başkanlığı seçimlerinde aday olacağını açıkladı.

Aralık ayında yapılacak parlamento seçimleri ve Mart 2012’de yapılacak devlet başkanlığı seçimleri ile Rusya’nın kaderinin belirleneceğine değinen Zyuganov, “Ülkenin mevcut iktidar tarafından bir kez daha yönetilmeye tahammülü yok” dedi. Orel bölgesinde genç Komünistlerin katkıları ile düzenlenen toplantıda konuşan Zyuganov, Putin’in “Halk Cephesi”ni seçmeni kandırmak için kurulan yeni bir oyun olmakla suçladı.

Zyuganov ayrıca kendisini çok tecrübeli bir siyaset adamı olduğunu birçok ülkeyi ve şehri gezdiğini, kendisini bu görev için en gerekli insan olduğunu belirtti ve sözlerine Rusya’nın şu anda bir krizde olduğunu da ekledi.

Zyuganov’un geçmişine bakıldığında, Boris Yeltsin döneminde kendisinin en büyük rakibiydi. O dönemden itibaren ise yapılan seçimlerde gittikçe düşen bir oy potansiyeline sahip olmaya başladı. Ana muhalefet partisinin yaptığı bu hamleye Kremlin’den nasıl bir cevap geleceği ise merak konusu.

 

(tuicakademi // cihan) Erdem PARLAK

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here