Güney Kore ve Fransa, Trump Yönetimindeki Belirsizlik Ortamında Bağları Güçlendirmeyi Amaçlıyor

0
131

 İki ülkenin üst düzey yetkilileri ve ticaret liderleri Perşembe günü yaptığı açıklamada, Güney Kore ve Fransa’nın Donald Trump yönetimi altında ABD ve Çin arasındaki gelecekteki ilişkiler üzerindeki belirsizlik sebebiyle güvenlik ve ekonomik bağlarını güçlendirmesi gerektiğini söyledi.

 Başkan Trump, bir dizi korumacı ve tecrit politikası sebebiyle liberal düzene karşı bir meydan okumayla karşı karşıya kalırken, panel ülkeleri baş gösteren zorluklarla baş etme konusunda birleşik bir cephe oluşturmaya çağırdı.

 Foruma, ticaret, hükümet ve akademisyenlere ait yüksek profil isimler katıldı. Bunların arasında Koreli Hava Başkanı ve CEO’su Cho Yang-ho, Ticaret Bakanı Joo Hyung-hwan, Fransa’nın Güney Kore Büyükelçisi Fabien Penone ve uydu başlatma hizmetleri şirketi CEO’su Stephane Israel katıldı.

 Bazı Güney Koreli iş dünyası liderleri, hükümetin ABD gelişmiş anti-füze sistemi yerleştirme kararı üzerine Güney Koreli şirketlere karşı önlemler alan Çin’den gelen ticaret misillemelerine nasıl karşı koyulacağı konusunda Fransız meslektaşlarından politik bilgi istedi.

Sponsorlu

Şeyma Yarımbaş – APAM Stajyer

Editör – Ayşe Enise Muş

Kaynak:

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here