Güney Kore ve Fransa, Trump Yönetimindeki Belirsizlik Ortamında Bağları Güçlendirmeyi Amaçlıyor

 İki ülkenin üst düzey yetkilileri ve ticaret liderleri Perşembe günü yaptığı açıklamada, Güney Kore ve Fransa’nın Donald Trump yönetimi altında ABD ve Çin arasındaki gelecekteki ilişkiler üzerindeki belirsizlik sebebiyle güvenlik ve ekonomik bağlarını güçlendirmesi gerektiğini söyledi.

 Başkan Trump, bir dizi korumacı ve tecrit politikası sebebiyle liberal düzene karşı bir meydan okumayla karşı karşıya kalırken, panel ülkeleri baş gösteren zorluklarla baş etme konusunda birleşik bir cephe oluşturmaya çağırdı.

 Foruma, ticaret, hükümet ve akademisyenlere ait yüksek profil isimler katıldı. Bunların arasında Koreli Hava Başkanı ve CEO’su Cho Yang-ho, Ticaret Bakanı Joo Hyung-hwan, Fransa’nın Güney Kore Büyükelçisi Fabien Penone ve uydu başlatma hizmetleri şirketi CEO’su Stephane Israel katıldı.

 Bazı Güney Koreli iş dünyası liderleri, hükümetin ABD gelişmiş anti-füze sistemi yerleştirme kararı üzerine Güney Koreli şirketlere karşı önlemler alan Çin’den gelen ticaret misillemelerine nasıl karşı koyulacağı konusunda Fransız meslektaşlarından politik bilgi istedi.

Şeyma Yarımbaş – APAM Stajyer

Editör – Ayşe Enise Muş

Kaynak:

Sosyal Medyada Paylaş

[td_block_social_counter open_in_new_window="y" social_rel="nofollow" facebook="tuicakademi" twitter="tuicakademi" youtube="c/TUİÇAkademi" manual_count_youtube="2586" instagram="tuicakademi"]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tarih:

Beğenebileceğinizi Düşündük
Yazılar

TUİÇ Akademi 2023 O-Staj Burs Başvuruları Başladı!

2023 yılı O-Staj programlarımız için burs başvuruları başladı! Seçilen 15 kişi 2023 yılı içerisinde bir programa burslu olarak katılabilecek.

Çeviri: Neoliberalizmden Sonra

Bu yazı, Rana Faroohar'ın ‘Foreign Affairs’ için kaleme almış olduğu “After Neoliberalism: All Economics Is Local” başlıklı görüş yazısından çevrilmiştir.

The Wind That Shakes the Barley (2006)

Avrupa çalışmaları stajyerimiz Ferhat Ege Aksaylı, The Wind That Shakes the Barley filmini sizler için analiz etti.

Paris Attacks and the Role of the European Union

Abstract This article analyzes the attacks of the Islamic State...