HLO Siyaset Okulu 8

SİYASET OKULU 8

7 Ocak – 14 Nisan 2012

Bahçeşehir Üniversitesi Hükümet Liderlik Okulu’nun Türkiye’de gerek ismiyle gerek formatıyla gerekse içeriğiyle bir ilk olarak düzenlediği Siyaset Okulu programı her akademik yıl düzenli olarak gerçekleştirilmektedir. Bu zamana kadar cumhurbaşkanları, başbakanlar, bakanlar, büyükelçiler, milletvekilleri, akademisyenler, işadamları gibi ülke yönetiminin karar mekanizmasını oluşturan birçok kişiyi misafir eden Siyaset Okulu değerli konuklarının destekleri ve katılımcılarının ilgisiyle her akademik yıl kendi çıtasını aşan bir hal almıştır.

Siyaset Okulu  programının amacı; globalleşen dünyada siyasetin ve siyasetçinin değişen profiline uyum sağlayabilmek için bugünün ve yarının lider adaylarını objektif bilgi ve verilerle donatmaktır. Programda; Türkiye’nin geçmişten günümüze yaşanan önemli olay ve dönemlerinin yalnızca teorik olarak değil; olayların sebep – sonuç ilişkilerinin, icraatların içinde doğrudan bulunmuş siyasetçiler, akademisyenler, diplomatlar, ekonomistler, bilim adamları ve iş adamları tarafından aktarılmasıdır. Programdaki en büyük hedef; birbirinden değerli konuşmacıların katkılarıyla, gelecek günlerin siyasi kadrolarını hazırlamaktır. Siyaset Okulu programımız, farklı konukları ve farklı konularıyla, katılımcılara Türkiye’nin yaşamış ve yaşamakta olduğu sorunları, içinde bulunduğu mevcut siyasi, iktisadi ve sosyal durumu anlatan ve bununla birlikte bu hadiselerin çözümlerini üreten bir program olmayı amaçlamaktadır.

Bahçeşehir Üniversitesi Hükümet ve Liderlik Okulu tarafından düzenlenen Siyaset Okulu, sekizinci programına 7 Ocak 2012 Cumartesi günü başlayacaktır. Toplamda on beş hafta boyunca Cumartesi günleri sürecek ve her hafta 5 oturumdan oluşacak olan program 10:00-18:15 saatleri arasında gerçekleşecektir. Program katılımcılarının sertifika almaya hak kazanmaları için programa %80 katılım göstermeleri gerekmektedir. Program dili Türkçe’dir.

Kaydınızın kesin olarak gerçekleşebilmesi için 30 Aralık 2011 tarihine kadar “DenizBank Güneşli Ticaret Merkez Şubesi (4510) — 1992146 – 386” nolu hesap  numarasına program ücreti olan 500.-TL’nin yattığını gösterir banka dekontunun ve yukarıda linki bulunan kayıt formunun  “Hükümet ve Liderlik Okulu” bölümümüze ulaştırılması gerekmektedir. (Öğrenciler için %50 indirim uygulanmaktadır) Banka’ya yatırılan ücretlere not olarak Siyaset Okulu içindir ve isminizin yazılması önemle rica olunur.

Uzun soluklu bir program olan Siyaset Okulu’nda Türkiye’nin birçok önemli siyasi konusu, geçmişten günümüze yaşanan olaylar ve süreçler dâhilinde değerlendirilir. Her akademik yıl Türk siyasi gündemine göre konu başlıklarının uyarlandığı Siyaset Okulu programında Güvenlik Siyaseti ve Stratejisi, Demokratikleşme, Medya ve Siyaset, Dış Politika, Kadın ve Siyaset, Liderlik, AB ve Türkiye, Spor, Gençlik ve Siyaset, Kültür ve Sanat Politikaları, Teşkilatlanma, Yerel Yönetimler, Din, Devlet ve Laiklik, İş Dünyası ve Siyaset, Ekonomi ve Maliye, Yeni Anayasa Tartışmaları, Bölgesel Gelişmeler gibi konu başlıkları ele alınacaktır.

 

Başvuru için tıklayınız…

 

Program Hakkında Detaylı Bilgi için:

Tel: 0 212 381 57 27-28-29-30-31-32-33

Faks: 0 212 381 00 28

E-posta[email protected] / [email protected]

Web: www.bahcesehir.edu.tr /hlo

Twitter: Bahçeşehir Üniversitesi Hükümet ve Liderlik Okulu

Facebook: Bahçeşehir Üniversitesi Hükümet ve Liderlik Okulu

Sosyal Medyada Paylaş

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tarih:

Beğenebileceğinizi Düşündük
Yazılar

Partilerin Siyasal Söylemi Olarak Seçim Şarkıları

Özet Demokrasilerde bilindiği üzere toplumu temsil etmeye talip kişi ve...

Operasyon: Argo (2012)

Yapım Adı: Operasyon: Argo Yapım Yılı: 2012 Yönetmen: Ben Affleck Tür: Gerilim/Dram Ben...

Türkiye’deki Gençlerin Eğitim Seviyelerinin Artmasında Gönüllülüğün Rolü

Özet Sivil toplum kuruluşları ve bu kuruluşlara gönüllülük esasıyla katılımın...

Güneşin Bile Patentini Almak İsteyenlerin Aşkı: Kapitalizm

Yapım Adı: Capitalism: A Love Story (Kapitalizm: Bir Aşk...