Hükümet Umman’da İhtiyaç Sahipleri İçin Yakıt Sübvansiyonu Çalışıyor

 Umman Ticaret ve Sanayi Odası’nın (OCCI) lojistik ve taşımacılık konularında sorumlu üst düzey bir yetkili olan Mohammed Hassan Al Ansi, geliri sınırlı olanlara veya sosyal güvenlik yardımları alanlara yakıt fiyatları için sübvanse bir çözüm bulunması gerektiğini söyledi.

 Petrol ve Gazetecilik Müsteşarı Salim bin Nasır Al Aufi yaptığı açıklamada, Umman kabinesinin, hükümetin geçen yıl petrol ürünlerine yönelik sübvansiyonları kaldırmasının ardından artan benzin fiyatını karşılayamayan yoksul aileleri kısmen telafi etme önerisini inceleyeceğini belirtti. Al Ansi’ye göre, destek yakıt almaya çalışan insanlar için yaşam standardını yükseltmeye yardımcı olacak ve sübvansiyona yardımcı olacak kupon veya özel kartlar biçiminde olabilir.

 Hükümet tarafından yayınlanan resmi bir habere göre, M95’in litresi 180 baisas’a mal olurken, M95 benzininin litresi 192 litre, bir litreye mal olacak. Dizel 200 litrelik bir litreye mal olacak.

 OPEC dışındaki Ortadoğu’nun en büyük petrol üreticisi olan Umman, Ocak ayında 2017 bütçesini açıkladı ve geçen yıl açıklanacak olan 3,3 milyar OMR 3,3 milyarlık GSYİH’ya oranla bu yıl 3 milyar OMR mali açığı öngördü.

Ecem Naz Değirmenci – ORTAM Stajyer

Editör – Ayşe Enise Muş

Kaynak:

Sosyal Medyada Paylaş

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Tarih:

Beğenebileceğinizi Düşündük
Yazılar

Trump Saldırısı Üzerine Robert Lieberman’la Söyleşi

Trump Saldırısı Eski ABD Başkanı Donald Trump’a 13 Temmuz'da...

NATO’nun Dünya İçin Anlamı

75 Yıl Sonra, İttifak Hâlâ Vazgeçilmez -  3 Temmuz'da...

Trump’ın Dönüşü Avrupa’yı Nasıl Dönüştürebilir?

Washington'un kucaklaması olmadan, kıta anarşik ve liberal olmayan bir...

Türk Dış Politikasında Teori İhtiyacı

T.C. Dışişleri Bakanlığı Stratejik Araştırmalar Merkezi tarafından Nisan 2024'te...