Irak’ta Kanlı Gün

Ramazan ayında tüm Müslümanlar barışı ararken Ortadoğu gibi Müslümanların yaşadığı bölgelerden gelen haberler can acıtıyor. Irak’ta son yılların en büyük bombalı saldırıları düzenleniyor.

Bugün, Irak’ın birçok bölgesinden şiddetli patlamalar duyuldu. Irak’ın Kerkük şehrinde bomba yüklü dört araçla düzenlenen saldırılarda 5 kişinin öldüğü, 19 kişinin de yaralandığı ifade edildi.

Yakın bir bölgede düzenlenen saldırıda ise 10 polis hayatını kaybetti. Kerkük dışında başkent Bağdat, Saadiye, Han Beni Saad,  Duluiye ve Taji’de ask ve Tuz Hurmatu kentlerinde bombalı saldırılar düzenlendi. Duluiye ve Taji’de askeri üsse düzenlenen saldırılarda en az 7 kişinin öldürüldüğü bildirildi. Şiilerin yoğunlukta olduğu Sadr bölgesinde ise 2 araca yüklenen bombaların patlaması sonucunda 16 kişi öldü, 73 kişi de yaralandı.

Dün de Bağdat’ın güneyindeki Mahmudiye ve Madain’de iftardan sonra düzenlenen iki bombalı saldırıda 20 kişi ölmüş, 80 kişi yaralanmıştı. Geçtiğimiz ay yaşanan saldırılarda ise  237 kişi hayatını kaybetmiş, 603 kişi yaralanmıştı. Geçen ay ise, Amerikan askerlerinin ülkeyi terk ettiğinden beri en fazla kaybın yaşandığı ay olmuştu.

(TUİÇ Akademi, Ntvhaber)

 

Nagihan KILINÇ

UİÇ Derneği Stajyeri

Sosyal Medyada Paylaş

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tarih:

Beğenebileceğinizi Düşündük
Yazılar

TUİÇ AKADEMİ GÖNÜLLÜ EDİTÖR ÇAĞRISI

  TUİÇ Akademi ekibi olarak gönüllülük esaslı devam ettirmekte olduğumuz...

Diplomasi Akademisi Raporu

4 - 26 Aralık tarihleri arasında düzenlenen 4 haftalık...

La Belle Verte (1996)

Yapım Adı: La Belle Verte Yapım: 1996 / Fransa Yönetmen: Coline...

Partilerin Siyasal Söylemi Olarak Seçim Şarkıları

Özet Demokrasilerde bilindiği üzere toplumu temsil etmeye talip kişi ve...