İran: Birkaç Dakikada ABD’yi Vururuz

0
75

Avrupa Birliği’nin petrol ambargosunun yürürlüğe girmesinin ardından uzun menzillli füze denemelerine başlayan İran’dan bugün sert açıklamaların geldiği ifade ediliyor. Tahran yönetiminde yapılan açıklamada, herhangi bir saldırı durumunda birkaç dakika içinde Ortadoğu’daki ABD üslerinin ve İsrail’ in hedef alınabileceği dile getirildi.

Devrim Muhafızları Havacılık Birimi Komutanı Amir Ali Zadeh ise, bütün Amerikan üsleri ve İsrail’in hedef alınabileceğinin altını çizdi. Ayrıca Zadeh, saldırı sonrası üsleri yok etmek için kuracakları ve füzelerin yerleştirilecek bölgelerin belirlendiğini de ifade etti.

Sponsorlu

İran, uzun menzilli füzelerinin 2 bin kilometre menzilli olduğunu belirtiyor. ABD’nin bölgesinde Türkiye’nin de askeri üslerinin olduğu ifade ediliyor. Burada Türkiye’nin de hedefte olduğu belirtiliyor.

İsrail tarafından, diplomasinin başarısız olması durumunda nükleer programını durdurmak için İran’a askeri harekat düzenlenebileceği, Washington’dan ise askeri operasyon dahil tüm seçeneklerin masada olduğu yönünde açıklamalar yapıldı.

(TUİÇ Akademi, Dünya Bülteni, NTV)

 

Eda KENDİR

UİÇ Derneği Stajyeri

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here