İsrail ve Filistin Cenazeler Üzerine Anlaşmaya Vardı

0
75

Filistin Yönetiminin Vatandaşlık İşleri Bakanı Hüseyin El Şeyh, İsrail tarafıyla 1967’deki işgal ve sonrasındaki çatışmalarda ölen 84 kişinin naaşlarının Filistin’e teslim edilmesinde uzlaştıklarını açıkladı. Bu açıklanan anlaşmaya göre, İsrail, 1967 yılından bu yana çatışmalarda ölen 84 Filistinli ve Arap’ın naaşlarını Filistin yönetimine teslim edecek.

El Şeyh, İsrail ile uzun süredir devam eden çetin müzakerelerden sonra, dün gece bu konuda anlaşmaya varıldığını ve İsrail’deki mezarlıklarda gömülü bulunanlardan 84 Filistinli ve Arap vatandaşının kimliklerinin belirlendiğini de sözlerine ekledi.

Sponsorlu

DEVLET TÖRENİ DÜZENLENECEK

Filistinli bir ekip, mezarlıklarda gerekli incelemeyi yapıldıktan sonra ailelerin de bilgilendirileceğini ve ölenler için de Filistin Yönetimi Devlet Başkanı ile diğer üst düzey yetkililer ve ailelerin de katılacağı devlet töreninin düzenleneceği de El Şeyh’in verdiği bilgiler arasında yer aldı.

Bakan El Şeyh, törenden sonra, kalıntıların ailelerine teslim edileceğini, yabancı ülkelerde bulunanların gönderilmesi işlemlerinin de Filistin hükümeti tarafından yapılacağını kaydetti.

 

(tuicakademi — ntvmsnbc)  Fatih ÇAM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here