İsrail’den Türkiye, Mısır ve Ürdün İçin Seyahat Uyarısı

0
83

 İsrail, 10 Nisan’da başlayacak olan Hamursuz (Pesah) Bayramı nedeniyle Türkiye, Ürdün, Mısır ve Mısır’ın Sina Yarımadası’na tatile gitmeyi düşünen İsrail vatandaşlarının IŞİD’in ve diğer cihatçı grupların olası bir saldırı düzenleyebileceği gerekçesiyle buralardan uzak durması istendi. Uyarıda vatandaşlarının özellikle turistik merkezlerde, stadyumlarda, alışveriş merkezlerinde ve havalimanlarında tetikte olması istendi.

 Türkiye için yapılan 2. seviyedeki seyahat uyarısı ise burada ‘yüksek somut tehdit’ olduğu anlamına geliyor ve yine seyahatlerin iptal edilmesi ayrıca halihazırda Türkiye’de bulunan İsrail vatandaşlarının bölgeyi acilen terk etmesi gerektiği anlamına geliyor. Mısır’ın diğer bölgeleri ve Ürdün için yapılan seyahat uyarısı ise 3. seviyede yer aldı. Bu, ‘somut tehdit’ olduğu anlamına geliyor.

 Mısır, Ürdün ve Türkiye’ye ek olarak İsrail vatandaşlarının Fas’a yapacakları zorunlu olmayan ziyaretleri ertelemeleri ayrıca ABD, Rusya, Belçika, Fransa, Almanya ve Hindistan’a gidecek olan İsrail vatandaşlarının olası terör saldırılarına ve İsraillilere yönelik kaçırma girişimlerine karşı dikkatli olmaları istendi.

Ecem Naz Değirmenci – ORTAM Stajyer

Sponsorlu

Editör – Ayşe Enise Muş

Kaynak:

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here