Kırım Köprüsü’nün İnşaatı Tamamlandı

0
74

Kerç Boğazı üzerinden Rusya ve Kırım birbirine bağlayacak olan köprünün otoyol kısmının inşaatının tamamlandığı, köprünün otoyol kısmının inşaatının tedarikçisi olan Rusya Federal Otoyolları Ajansı’na bağlı FKU Uprdor Taman şirketi tarafından yapılan açıklamada ifade edildi.

Tedarikçi şirket olan Taman tarafından yapılan açıklamaya göre, inşaatı aslen gerçekleştiren Stroygazmontaj şirketinin üzerine projeyi, tamamladığını ve projenin bitmiş halinin komisyona sunulduğunu belirtti. Komisyondan yapılan açıklamaya göre, köprünün otoyol kısmının proje ve taleplere uygun inşaa edilerek başarıyla tamamlandığı şeklinde sonuçlanmıştır.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, mart ayında Kırım ile Rusya’yı bağlayacak Kırım Köprüsü’nün inşaat alanına yaptığı ziyarette 2018 yaz aylarında yarımadaya gelmek isteyen turistlerin ziyaretlerini araba ile gerçekleştirmesinin iyi olacağını söylediği projenin mayıs ayında bitmesiyle, şirketin yaptığı basın açıklamasında açılış için erkenden hazırlıklara başlandığı ifadeleri de yer almaktadır. Köprü inşaasının tamamının 2019 Aralıkta bitmesi öngörülen projenin demiryolu kısmı ise Stroygazmontaj şirketi tarafından inşaa edilecektir.

Gizem ELMACI

Sponsorlu

o-Staj 2018 AVRAM Stajyeri

Kaynakça:

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here