Lübnan’ da Protesto

0
64

 Riad el-Sulh Meydanı’nda toplanan Lübnanlılar, yolsuzluklara ve hükümetin getirmek istediği yeni vergilere karşı dört gün önce başlayan gösteriler sürüyor.

 Başkent Beyrut’taki hükümet sarayı ve parlamentoya yakın Riad el-Sulh Meydanı’nda toplanan binlerce Lübnanlı, mecliste ve bakanlar kurulunda bir süredir görüşülen yeni vergilere ve yolsuzluklara karşı tepkilerini göstermek amacıyla protestolara başladılar.

 Sabahın çok erken saatlerinden itibaren folklorik temalarla meydanda toplanan halk Lübnan bayraklarının yanı sıra, “yolsuzluğa karşıyız”, “vergilere karşıyız”, “ey siyasiler evinize dönün” yazılı pankartlar taşıyarak, getirilmek istenilen yeni vergilerin ve yolsuzlukların önünü kapatmak adına protestolarını sürdürüyorlar.

 Polis, gösteri sırasında geniş güvenlik önlemleri alırken meclise ve hükümet sarayına giden yollar da sabahın erken saatlerinde kapatıldı.

Sponsorlu

 Lübnanlı Kerman Cabir, AA muhabirine yaptığı açıklamada, “Hükümetin getirmek istediği yeni vergilere karşı toplandıklarını belirterek, “ Her şeye yeni vergiler getiriyorlar. İnsanlar bunu kabul etmeyecek. Çünkü her gün daha da kötüye gidiyor. Eğer hükümet vergi kararında ısrar ederse biz de burada kalmaya devam edeceğiz. Sokaklar bizim. Protesto yapmak bizim hakkımız.” dedi.

Furkan Şahinler – ORTAM Stajyer

Editör – Ayşe Enise Muş

Kaynak:

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here