PKK’dan Balkan Sorumlusuna İnfaz Kararı

PKK terör örgütünün Balkanlar sorumlusu Hıdır Yıldırım’ın örgüt için toplanan 100 bin avroyu kendi adına ticari konularda kullandığı ve örgütü dolandırdığının ortaya çıkmasıyla Kandil’deki terör örgütü yönetimi tarafından hakkında infaz kararı çıkarıldığı ve karardan haberdar olan Hıdır Yıldırım’ın Belçika’ya kaçtığı bildirildi.

Kırsaldaki teröristlerin en temel ihtiyaçlarının dahi para krizi sebebiyle karşılanamaz hale geldiği bilinirken dolandırıcılık olaylarına bir yenisi daha eklendi. PKK’nın paravan oluşumları aracılığıyla Avrupa ülkelerine bağış ve yardım adı altında toplanan paraları örgüt üyelerinin zimmetlerine geçirmeleri ve örgütün paralarıyla kaçmaların büyük rahatsızlığa sebep olduğu belirtilirken yüklü miktarda parayla kaçan üyelerin örgüt tarafından öldürüldüğü, bazılarının ise hala kayıp olduğunu bildirildi.

Yolsuzluk haberlerinin önüne geçmek için Hıdır Yıldırım’a ajan-işbirlikçi olduğu gerekçesiyle infaz kararı verilirken, son zamanlarda Botan, Keklik, Bayram, Doğan, Ali, Soreş, Şeref, Şahin ve Deniz kod adlı örgüt sorumlularının benzer suçlamalarla arandığı biliniyor.

 

(tuicakademi-haber50)

Sosyal Medyada Paylaş

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Tarih:

Beğenebileceğinizi Düşündük
Yazılar

Trump Saldırısı Üzerine Robert Lieberman’la Söyleşi

Trump Saldırısı Eski ABD Başkanı Donald Trump’a 13 Temmuz'da...

NATO’nun Dünya İçin Anlamı

75 Yıl Sonra, İttifak Hâlâ Vazgeçilmez -  3 Temmuz'da...

Trump’ın Dönüşü Avrupa’yı Nasıl Dönüştürebilir?

Washington'un kucaklaması olmadan, kıta anarşik ve liberal olmayan bir...

Türk Dış Politikasında Teori İhtiyacı

T.C. Dışişleri Bakanlığı Stratejik Araştırmalar Merkezi tarafından Nisan 2024'te...