Protestoculardan Putin’e İlginç Hediye

Londra’da Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov’un konferansı öncesi gösteri yapan Rus muhalif gruplar, Devlet Başkanı Dmitri Medvedev ve Başbakan Vladimir Putin’e ilginç hediyeler göndermek istedi. “Sesini yükselt” hareketi üyeleri Lavrov’un konuşma yapacağı London School of Economics’de kendisi ile görüşerek taleplerini iletti. Eylemcilerden biri Lavrov’a yaklaşarak korumalara hediye verdiğini ve Moskova’ya bunları götürmesini istedi.

Ria Novosti’nin haberine göre Londra’da 2006’da zehirlenerek öldürülen eski KGB ajanı Aleksander Litvinenko adına bir paket İngiliz çayını Litvinenko’nun ölümünden sorumlu olduğu iddia edilen Andrey Lugovoy’a götürmesini talep eden eylemciler, Putin’e de bir Rusya Anayasası ve büyüteç gönderdi. Eylemciler Rusya Devlet Başkanı Medvedev’e de petrol şirketi Yukos’un eski sahibi Mihail Hodorkovski ve iş ortağı Platon Lebedev’in serbest bırakılmasını talep ettikleri bir not göndermek istedi.

Lavrov da eylemcilere, “hediyeler kaybolmaz, yerine ulaşır” dediği belirtiliyor. Toplantı binasının girişinde eylemciler “Sayın Lavrov Lugovoy’u neden saklıyorsunuz” ifadelerinin yer aldığı pankart da açtı. Rusya Dışişleri Bakanı Londra’daki görüşmelerinde ayrıca İran’a yeni yaptırımlara karşı olduklarını belirterek, bunun İran ekonomisi üzerinde baskı yapacağı ve sosyal problemlere yol açabileceği uyarısında bulundu.

 

(tuicakademi cha)  

Sosyal Medyada Paylaş

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Tarih:

Beğenebileceğinizi Düşündük
Yazılar

Trump Saldırısı Üzerine Robert Lieberman’la Söyleşi

Trump Saldırısı Eski ABD Başkanı Donald Trump’a 13 Temmuz'da...

NATO’nun Dünya İçin Anlamı

75 Yıl Sonra, İttifak Hâlâ Vazgeçilmez -  3 Temmuz'da...

Trump’ın Dönüşü Avrupa’yı Nasıl Dönüştürebilir?

Washington'un kucaklaması olmadan, kıta anarşik ve liberal olmayan bir...

Türk Dış Politikasında Teori İhtiyacı

T.C. Dışişleri Bakanlığı Stratejik Araştırmalar Merkezi tarafından Nisan 2024'te...