Salih’in Yerine Abdal Rab Mansur

Röportajda Muhsin el Ahmer’e ülkesinin bir iç savaşın eşiğinde olduğuna dair yorumlar soruldu. Yemenli muhalif lider ABD ve diğer batılı ülkelerle böyle bir durumun engellenmesi konusunda temas halinde olduklarını belirtti. ABD, İngiltere ve Körfez İşbirliği Örgütü’nü garantör olarak gördüklerini belirten El Ahmer, gerektiğinde ABD’nin devam eden müzakerelere sürecine müdahil olmasını da istediklerini belirtti.

Yemen devleti, aylardır devam eden ayaklanmalardan sonra geleceğini arıyor. Geçtiğimiz ay isyancıların Başkanlık Sarayı’na yaptığı baskın sırasında yaralanan ve daha sonra tedavi için Suudi Arabistan’a giden Cumhurbaşkanı Ali Abdullah Salih’in yerine bu görevi sürdüren yardımcısı Abdal Rab Mansur, yeni dönemde öne çıkan isim olarak görünüyor.

Yemen’in muhalif liderlerinden Genaral Muhsin el Ahmer de, Cumhurbaşkanı Salih’in yerine bu görevi sürdüren yardımcısının ülkedeki tüm tarafların desteğini aldığını söyledi. CNN televizyonuna röportaj veren isyancıların önde gelen isimlerinden General Ali Muhsin el Ahmer de bunun altına çizdi. Yapılan röportajda CNN muhabiri, Abdullah Salih’in, seçimlerin 6 ay sonra yapılacağı ve bu süre içinde yetkilerin kendisinde olduğu yönündeki sözleri hatırlatıldığında Ahmer, ülkedeki tüm tarafların yetkilerin devrinde işleyen takvim konusunda anlaştıklarını belirtti. General Ahmer’e göre, şu anda yetkilerin tamamını kullanmayan Mansur, yakın gelecekte tam yetkili Cumhurbaşkanı gibi davranacak.

 

(tuicakademi — ntvmsnbc) // Fatih ÇAM

Sosyal Medyada Paylaş

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tarih:

Beğenebileceğinizi Düşündük
Yazılar

Partilerin Siyasal Söylemi Olarak Seçim Şarkıları

Özet Demokrasilerde bilindiği üzere toplumu temsil etmeye talip kişi ve...

Operasyon: Argo (2012)

Yapım Adı: Operasyon: Argo Yapım Yılı: 2012 Yönetmen: Ben Affleck Tür: Gerilim/Dram Ben...

Türkiye’deki Gençlerin Eğitim Seviyelerinin Artmasında Gönüllülüğün Rolü

Özet Sivil toplum kuruluşları ve bu kuruluşlara gönüllülük esasıyla katılımın...

Güneşin Bile Patentini Almak İsteyenlerin Aşkı: Kapitalizm

Yapım Adı: Capitalism: A Love Story (Kapitalizm: Bir Aşk...