Schengen Bölgesinin Sınırlarında Sıkı Kontroller Başladı

0
102

 Schengen bölgesinde sınır kontrolleri artırıldı. 7 Nisan’da yürürlüğe giren yeni uygulamayla artık Schengen bölgesine kara, hava ve deniz yoluyla giriş veya çıkış yapan tüm yolcular sıkı kontrolden geçirilecek.

 Özellikle Ortadoğu ülkelerine giden yabancı savaşçıların geri dönmesi ve  Avrupa Birliği (AB) dışından gelen tehditler gerekçe gösterilerek AB Komisyonu tarafından hazırlanan ve ilgili AB kurumlarınca onaylanan Schengen sınırı kural değişiklikleri bugün yürürlüğe girdi.

 Kontrollerde yolcu bilgileri, Schengen veri sistemi, İnterpol ve çeşitli farklı emniyet veri tabanlarıyla karşılaştırılacak. Pasaportların süreleri, üzerlerindeki giriş ve çıkış tarihleri ve seyahat edilen ülkeler dikkatli bir şekilde incelenecek.

 Schengen bölgesi, AB üyesi  Almanya,  Avusturya,  Belçika, Çekya,  Danimarka,  Estonya,  Finlandiya,  Fransa,  Hollanda,  İspanya,  İsveç,  İtalya,  Letonya,  Litvanya,  Lüksemburg,  Macaristan,  Malta,  Norveç,  Polonya,  Portekiz,  Slovakya,  Slovenya,  Yunanistan ile AB üyesi olmayan  İsviçre,  İzlanda,  Norveç ve Lichtenstein gibi ülkeleri kapsıyor.

Sponsorlu

Sena Nadide Kaya – AVRAM Stajyer

Editör – Ayşe Enise Muş

Kaynak:

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here