Seçimlerde Medvedev’den Putin’e Destek

Rusya Devlet Başkanı Dimitriy Medvedev, gelecek yıl yapılacak devlet başkanlığı seçiminde Rusya Başbakanı Vladimir Putin’i destekleme kararını savundu.

Medvedev, Rus televizyonlarından yayınlanan açıklamasında, “Tercih halk tarafından yapılıyor ve bunlar da boş sözler değil. Kesinlikle halk tarafından yapılmakta” dedi.

Seçimin sonucunun önceden belli olduğu yolundaki eleştirilerin hatırlatılması üzerine, seçimde her siyasi figürün veya siyasi hareketin kaybedebileceğini ifade eden Medvedev, “(Kaybetmeye) Buna karşı kimse sigortalanmış değil” diye konuştu.

Kimin seçileceğine sadece halkın karar verebileceğini vurgulayan Medvedev, “Demokrasi budur. Putin ile aynı hedefleri paylaşıyoruz. Kendisine çok geniş çapta destek var” dedi.

Medvedev, geçen hafta sonunda yaptığı açıklamada, gelecek yılki devlet başkanlığı seçimine katılmayıp Putin’i destekleyeceğini belirtmiş, Putin de bunun üzerine Medvedev’i başbakan olarak görmek istediğini kaydetmişti.

 

(tuicakademi-ntvmsnbc)

Sosyal Medyada Paylaş

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Tarih:

Beğenebileceğinizi Düşündük
Yazılar

NATO’nun Dünya İçin Anlamı

75 Yıl Sonra, İttifak Hâlâ Vazgeçilmez -  3 Temmuz'da...

Trump’ın Dönüşü Avrupa’yı Nasıl Dönüştürebilir?

Washington'un kucaklaması olmadan, kıta anarşik ve liberal olmayan bir...

Türk Dış Politikasında Teori İhtiyacı

T.C. Dışişleri Bakanlığı Stratejik Araştırmalar Merkezi tarafından Nisan 2024'te...

Gavrilo Princip’in Saraybosna Suikastı Motifleri

YAZININ İNGİLİZCESİ BALKAN INSIGHT TARAFINDAN YAYINLANMIŞTIR.  A Violent Desire for...