Singapur Hükümeti’nden PYD Yasağı

0
89

 Terör örgütü PKK’nın Suriye kolu PYD’nin kadın militanlarının içinde bulunduğu on beş adet fotoğraf sergide yer almayacak. İranlı gazeteci Newsha Tavakolian tarafından çekilen bu fotoğraflarda PYD’li kadınlar silah taşırken görünüyor.

 Singapur hükümeti, bir sergide yer alması planlanan terör örgütü PKK’nın Suriye uzantısı PYD’nin fotoğraflarını, kamu düzenini ve ulusal güvenliği tehdit ettiği gerekçesiyle yasakladı.

 Açıklama, Singapur Medya Kalkınma Ajansı tarafından yapıldı. Açıklamada, Singapur Uluslararası Sanat Festivali kapsamında düzenlenen sergide PYD militanlarının gösterildiği on beş adet fotoğrafın sergilenmesine izin verilmeyeceği belirtildi.

 Fotoğrafların kendi amaçları için intihar eylemleri gibi şiddet suçu işleyen terör bağlantılı örgüt üyelerine ait olduğu belirtilen açıklamada, Singapur’un aşırıcılığa karşı sert tavrını sürdüreceği ve kamu düzenini, ulusal güvenliği ve istikrarı tehdit eden fotoğraflara müsaade etmeyeceği vurgulandı.

Sponsorlu

 İranlı gazeteci Newsha Tavakolian tarafından çekilen fotoğraflarda PYD mensubu kadınlar silah taşırken görünüyor. Singapur’da sanat sergileri, konser ve gösterilerin devlet yetkilileri tarafından onaylanması gerekiyor.

Melis Alp – APAM Stajyer

Editör – Ayşe Enise Muş

Kaynak:

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here